В ЗНУ відкрилася політична конференція-гра «Європа в Україні – Україна в Європі»

Напередодні Дня Європи в Україні, який святкують 17 квітня, активісти проводять багато заходів, пов’язаних із питанням вступу України до Європейського союзу. Запорізька молодь на стала винятком.

У вівторок, 13 квітня, в стінах Запорізького національного університету пройшов перший день двомовної інтерактивної політичної конференції-гри «Європа в Україні – Україна в Європі». Організаторами заходу виступила студентська рада ЗНУ, а саме голова міжнародного сектору Марія Василега та другий заступник голови студради ЗНУ Ая Андрух.

На початку заходу перед студентами виступила Марія Василега. Саме вона модеруватиме конференцію протягом трьох днів її роботи. Другим модератором мала стати європейський волонтер в Лейпцизі, організатор 22-го Єврокемпу в Магдебурзі Йоланта Дрива. На жаль, через політичні обставини, в яких перебуває Україна, вона не змогла взяти участь у заході.

Першого дня студенти-делегати знайомилися з тим, що таке ЄС, вивчали його історію та склад, а також визначали, які можливості отримає Україна, якщо вона все ж таки вступить до ЄС. Крім того, гості заходу переглянули відео-звернення Йоланти Дриви та дізналися, що думають про ЄС та Україну в Європі студенти Запорізького національного університету. Майже всі опитані дотримувалися думки, що ЄС – територія широких можливостей для нашої молоді.

У середу, 14 травня, учасників поділять на дві команди, які наводитимуть аргументи «за» й «проти» вступу України до Європейського Союзу.

Третій же день виявиться ще насиченішим. Із учасниками проведуть театральну гру за допомогою методики політичного театру. З п’ятьма групами (освіта, медіа, міжнародні відносини, аспект культури та політика) організатори поставлять міні-виставу, в якій будуть задіяні всі учасники політичної конференції.

«Хотілось би, щоб кожний із присутніх знав, які можливості матиме Україна, перебуваючи у складі Європейського Союзу. Сьогодні існує безліч міжнародних програм, за допомогою яких студенти мають можливість навчатися за кордоном. Я вважаю, що сенс проведення цієї конференції дуже важливий, адже кожний із нас прагне стати освіченою людиною з гуманістичними цінностями», – зазначила Марія Василега.

Нагадаємо, політична конференція-гра триватиме до 15 травня.

Фото: http://vk.com/uaineu_co?z=album-71093525_194920591

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Анастасія Попова