Журналісти-початківці ЗНУ поспілкувалися зі свідками Чорнобильської трагедії

Студенти факультету журналістики Запорізького національного університету зустрілися зі свідками та учасниками ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС 6 травня. Серед запрошених гостей були голова Всеукраїнської громадської організації «Союз «Чорнобиль Україна» в Запорізькій області Олександр Бутенко, тогочасний спецкореспондент газети «Индустриальное Запорожье» Валерій Фортунін та військовий лікар Володимир Гулевський.

«Населення країни скорочується, а кількість хворих залишається практично на тому ж рівні. Ця трагедія – приклад людського фактора. Але мало хто замислюється, що навіть у Запоріжжі є більше 1500 об’єктів, які можуть завдати людям шкоди», – розпочав свій виступ Олександр Бутенко.

Гості не обмежувалися загальновідомими фактами, розповідаючи студентам історії зі свого життя.

«Вперше в Чорнобиль потрапив нелегально – після зустрічі з одногрупником. Вдруге – на прохання редактора. Пам’ятаю, хлопці знайшли мені дозиметр, але він виявився зламаним, тому не взяв його з собою. На КПП мені дали чуже посвідчення – просто так пройти не можна було. Тепер я почесний гіпертонік, діабетик, сердечник (посміхається, – авт.). Але радий, що залишився живим… Не шкодую ні про що. Наше покоління журналістів було фанатиками своєї справи. Я і в Афганістан просився – не пустили», – розповів Валерій Фортунін.

Після аварії до Чорнобиля повертався лише Олександр Бутенко, аби відзняти фільм: «Вирішили відзняти фільм, адже чорнобильці почали втрачати статус – не було необхідних документів. Цінні папери спалювали, адже від них «фонило». Завдяки нашій роботі вдалося відновити статус більше 300 осіб. Тиша в місті стояла моторошна: коли я тупнув чоботом перед пунктом зв’язку, чути було метрів на 200».

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Катерина Майборода