Україна підписала Угоду про Асоціацію з ЄС

Україна повністю підписала Угоду про асоціацію з Євросоюзом. Підпис від України під економічною (заключною) частиною Угоди поставив президент Петро Порошенко та лідери усіх країн-членів ЄС. Разом із Україною свої угоди підписали і Молдова та Грузія.

У своєму виступі голова Ради ЄС Герман Ван Ромпей заявив, що відтепер стосунки України, Грузії і Молдови виходять на новий рівень. Він сказав, що у ЄС розуміють і бачать проблеми у стосунках з Росією усіх трьох нових партнерів, але запевнив, що ЄС відтепер підтримуватиме ці країни «більше, ніж коли-небудь раніше».

Президент Єврокомісії Жозе Баррозу назвав момент підписання угод про асоціацію історичним, але заявив, що це лише перший крок – спроба допомогти країнам провести справжні реформи та побороти корупцію.

Обидва керівники ЄС підтвердили, що Євросоюз «не прагне ексклюзивних стосунків» із Грузією, Молдовою чи Україною, і готовий провести консультації з Росією, щоб розвіяти її побоювання.

З Україною де-юре буде підписано два документи – саму угоду, а також «заключний» акт, що підтвердить підписання всіх її глав. Така процедура пов’язана з тим, що частина угоди вже була підписана у березні. Під документом від того часу вже стояли підписи всіх сторін, включаючи українського прем’єра Арсенія Яценюка.

Для початку тимчасового застосування угода має бути ратифікована українським парламентом. В ЄС наголошують на потребі швидкої ратифікації, не пізніше літа, інакше Україна може втрати частину торгівельних преференцій.

Нагадаємо, після того, як у листопаді 2013 року екс-президент Віктор Янукович відмовився підписати Угоду про асоціацію з ЄС, в Україні почалися масові акції протестів, які отримали назву Євромайдан. У результаті в Україні відбулася зміна влади, а Янукович зі своїм оточенням втік із країни до Росії. Політичну частину Угоду про асоціацію підписав прем’єр Арсеній Яценюк 21 березня в Брюсселі.

Джерело: http://www.pravda.com.ua/news/2014/06/27/7030285/

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Пороги