Враження «Порогів» від Межигір’я: шок, змішаний із сумом і захопленням

У День журналіста, 6 червня, «Пороги» відвідали Межигір’я Фест – захід, організований українськими розслідувачами для медійників України та зарубіжжя (детальніше читайте тут, – авт.).

За назвою нескладно здогадатися, що фестиваль проходив у резиденції екс-президента Віктора Януковича, який утік звідти 22 лютого. Саме з того моменту маєток відкрили для відвідувачів, а пізніше перевели в державну власність.

Де поворот на Межигір’я, ми зрозуміли відразу, як тільки його побачили, – такої рівної дороги особисто я в України не зустрічала (зауважте, з моменту втечі пройшло більше трьох місяців, а дорога не попсувалася, немає жодної ями, – авт.). Біля входу багато туристів й охоронців. Перше, що вражає, – довжелезний і височезний паркан, за яким здають у прокат велосипеди (територія настільки велика, що велосипед – єдина можливість оглянути більшу її частину, – авт.).

Всередині маєтку лунає українська музика, й, правду кажучи, від цього стає трохи легше. Зараз тут багато молодят, які не гребують можливістю сфотографуватися на фоні шикарного ландшафтного дизайну. Раніше ж 140 гектарів Межигір’я обслуговувало близько тисячі осіб персоналу. Нагадаю, в маєтку жили Віктор Федорович із коханкою та її дочка.

В очі кидається масштабність в усьому – будинки, мости, сходи, парк, поле для гольфу, 6-кілометрова набережна Київського водосховища, елінг для яхт і ще багато чого.

Для себе зробила декілька висновків. Екс-президент любив воду – на території безліч фонтанів, водоспадів, озер. Також він естет: численні алеї прикрашені скульптурами, поряд висаджені десятки тисяч квітів, мармурові сходи, різьблені горщики, амфори, колони, альтанки. І нарешті зоолюбитель: крім зоопарку, на території розташовані корівник, загорода для овець, в озерах плавають качки й доволі велика риба, а межигірським бурундучкам позаздрить будь-який гризун.

На жаль, фотографії не передають усієї величі колишньої резиденції Віктора Януковича, але ми все ж пропонуємо вашій увазі фото з прогулянки Межигір’ям.

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Катерина Полякова
Фотоальбом