Запоріжців безкоштовно протестували на гепатит С й дали почитати «живу бібліотеку» (+ФОТО)

На площі Фестивальній 27 липня пройшла акція «Гепатит С виліковний. Дбаємо про здоров’я по-новому!», присвячена Всесвітньому дню боротьби з вірусними гепатитами. Організатором заходу традиційно виступив Запорізький обласний благодійний фонд «Гендер Зед».

«Головна мета – нагадати президенту України про його передвиборчі обіцянки. Під час своєї блискучої  президентській кампанії «Жити по-новому» Петро Олексійович заявляв про те, що він забезпечить  доступність кваліфікованої медичної допомоги для всіх громадян України. Хворі на гепатит С, лікування якого в Україні є дуже дорогим для пересічного українця, потребують негайного втручання. З метою недопущення подальшого погіршення ситуації та переростання епідемії вірусних гепатитів у пандемію ми щиро закликаємо президента, як голову нашої держави, перейти до практичної реалізації своєї передвиборчої програми й почати дійсно  по-новому дбати про здоров’я людей», – розповів заступник директора Запорізького обласного благодійного фонду «Гендер Зед» Олександр Витвіцький.

Втім, у цій царині є багато громадських досягнень. Наприклад, в Запорізькій області з початку року вперше запрацювала Цільова соціальна програма профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів на 2014-2016 роки. Наразі за кошти місцевої програми вже лікується 65 осіб, хворих на гепатит С, та 28 осіб з гепатитом В.

«Для подолання епідемії необхідні конкретні кроки з боку всіх зацікавлених сторін: уряд  має забезпечити адекватне фінансування відповідної державної програми; фармацевтичні компанії  повинні знизити ціни на життєво-необхідне лікування та сприяти появі на українському ринку найновіших препаратів для лікування вірусного гепатиту С, а ми з вами мусимо проходити тестування, а в разі потреби необхідну діагностику та ставати на облік, щоб вчасно отримати лікування», – зазначив директор БФ «Гендер Зед» Ростислав Мілевський.

Для мешканців міста також виступив вуличний соціальний театр «Пульс життя», актори-аматори якого змалювали для критичного мислення декілька епізодів, зображуючи шляхи передачі вірусних гепатитів та ситуації, що можуть призвести до інфікування.

Цього дня всі бажаючі мали можливість у спеціально встановленому наметі безкоштовно пройти експрес-тестування на гепатит С, довідатися більше про діагностику та лікування вірусних гепатитів, отримати інформаційні матеріали. Всього за час акції протестували 185 запоріжців, у восьми з яких виявили позитивний результат.

Мешканці та гості міста могли почути й реальні історії людей, яких торкнулася проблема гепатитів. Спілкування відбувалося у форматі «живої бібліотеки», що працювала за принципом звичайної: читачі приходили, заповнювали картку, вибирали «книгу» та «читали» її протягом певного часу. Відмінність полягала лише в тому, що «книги» – живі люди зі своїми історіями.

Акція проходила за підтримки благодійного фонду «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні».

Фото надані організаторами. 

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Пороги
Фотоальбом