Запорізький графіті-райтер Ілля: «Сучасне мистецтво може зрозуміти тільки людина, яка в цьому тямить»

Графіті – це вид мистецтва, який неможливо не помітити. Багато  молодих людей вирiшили саме таким чином виражати свій творчий потенціал. Нехай їхні роботи ніколи не висітимуть у Версалі, але таланту їм не бракує. Один із запорізьких вуличних митців Ілля поділився з «Порогами» своїми думками щодо власного захоплення.

– Ілле, як у тебе зявилася ідея малювати графіті?

– Я завжди полюбляв малювати. Малював у зошитах різні букви та модернізував їх знов і знов. Одного дня подумав, чи не почати мені малювати графіті, адже те, що я малюю на папері, ніхто не бачить.

– Де навчився малювати? Є спеціальна освіта чи це вроджений талант?

– Навчався, можна сказати, сам, але були люди, які давали поради. А щодо таланту, як сказав один дуже поважний графіті-художник, немає талановитих людей,є люди, які багато над собою працюють.

Кожен вид мистецтва має свій підтекст. Яку ідею ти пропагуєш?

– Мої графіті не завжди несуть у собі певну ідею. Але я, так би мовити, пропагую стару школу графіті в новій інтерпретації. Ще стараюся робити малюнки, які б вписувалося в навколишнє середовище.

– Хто або що тебе надихає?

– Мене надихають люди. Іноді мені здається, що без них нічого не було б. Може, так воно і є.

Є думка, що графіті – це не мистецтво, а вандалізм. Що скажеш із цього приводу?

– Авжеж є багато різних течій у графіті. Дехто полюбляє брудне графіті у гарних місцях, дехто – ні. Однак сучасне мистецтво може зрозуміти тільки людина, яка в цьому тямить. Для інших графіті завжди буде вандалізмом.

– Чи не виникали в тебе конфлікти щодо твого захоплення? І якщо так, то як ти їх вирішував?

– Конфлікти виникали, але я завжди знаходив вихід. Люди часто не задоволені тим, що роблять райтери. Я мав проблеми з навчанням та й у житті теж, у стосунках із людьми, проте все більше й більше розумію, як графіті впливає на мене не тільки в плані мистецтва, а й у плані повсякдення.

– Як ти вважаєш, чи можна перетворити графіті в прибуткову справу?

– Можна. Мені не один раз робили замовлення, за що я отримував деякі гроші та фарбу. В Україні цей вид мистецтва не дуже популярний, але в інших країнах люди цим заробляють чималі гроші.

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Катерина Яцина