Співак Микола Білик: «Перш за все, я приходив на запорізький Майдан як громадянин»

22-річний запорізький співак, вокаліст гурту «Все поруч» Микола Білик – справжній патріот своєї країни та міста. На відміну від більшості молодих виконавців, Микола активно займається благодійністю та став почесним гостем запорізьких Майданів. «Пороги» поцікавились у співака, як розвивається його творчість.   

– Микола, з чого почалося ваше захоплення музикою?

– Хтозна, в який саме момент музика прийшла в моє життя, але вже у три роки я, не маючи вдома фортепіано, намалював на папері щось подібне до клавіш (певно, побачив інструмент в якомусь фільмі) і «грав» на них. Дуже скоро мама знайшла можливість, аби вдома з’явилося справжнє піаніно, а незабаром відвела мене до музичної школи.

– Як вам вдалося зібрати свій гурт та почати виступати на запорізьких сценах?trong>

– Насправді гурт був створений досить «непомітно». Ми із Ксенею (клавішницею) разом виступали в університеті ще за кілька років до появи «Все поруч». А потім на одному із запорізьких літературників, котрий проводила моя подруга Оля Філіпова, ми виконали три мої пісні. Наступного разу – ще раз. І так сталося, що  мене стали частіше запрошувати на різні заходи і саме з проханням виконувати авторські пісні, тож ми вирішили створити гурт. Нині він перебуває у подальшій стадії свого формування і, звісно, у постійному творчому пошуку.

– Ви неодноразово виступали перед публікую запорізького Євромайдану, яка була для цього мотивація?

– Насправді, перш за все, я приходив на запорізький Майдан як громадянин, а не як співак. Вже потім мене просили співати – і я не відмовився, розуміючи, що це теж дуже важливо. Пісні про спільні цінності і об'єднували, і підтримували, і надихали. І, безумовно, гріли.

– Взимку цього року вибували в Києві? 

– У Києві я побував уже в березні. А всю зиму був лише на запорізьких віче.

– Вам мабуть хотілося заспівати для киян? Що вам завадило це зробити, адже, як відомо, на Євромайдані міг виступити кожен?

– Може, це дивно, але ні. Мені хотілося співати для свого міста – і я робив цю свою маленьку справу.

– А щодо вашого альбому, коли планується випуск, які пісні до нього увійдуть, хто є автором текстів до цих пісень?

– Альбом наразі перебуває у стадії запису. Він матиме назву «Вени» і попередньо він міститиме 12 пісень. Автор текстів і музики всіх пісень – я, за винятком тексту пісні «Пінгвіни», який написала запорізька поетка Уляна Кривохатько. Альбом, скоріш за все, вийде у жовтні, але поки не будемо забігати наперед.
 

– Раніше Ви займалися благодійністю, чи продовжуєте це діло?
– Займався – і досі займаюсь. Беру участь у благодійних концертах. Нещодавно перерахував кошти для української армії. Благодійність важлива, тим паче, з роками все чіткіше приходить усвідомлення, яке велике щастя, коли ти можеш віддавати (неважливо, йдеться про любов, подарунки чи гроші).

– А як щодо зібрання коштів для Української Армії? Ви зробили у цю справу якийсь власний внесок?

– Нещодавно я виступав на запорізькому полігоні для близько 400 солдатів, які за кілька днів мали відправитись до місць, де проходять бойові дії. Це був над звичайний досвід і переживання в моєму житті.

Фото з архіву Миколи Білика

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Ольга Ганюкова