Джон Віттінгдейл: Російська пропагандистська машина змінює людей

Відповідно до заяви голови Британсько-Українського об’єднання Джона Віттінгдейла, ЗМІ Великобританії повинні приділяти більшу увагу висвітленню подій, пов’язаних із вторгненням російських військ на територію східної України.

Про це він заявив на брифінгу, який відбувся у Києві 24 вересня.

Також Віттінгдейл повідомив, що британське телебачення зобов’язане впроваджувати рішучі заходи щодо цього питання.

«Російська пропагандистська машина, безумовно, впливає на людей, змінюючи їхню думку. Ми повинні бути обережними, адже в даному випадку інформація характеризується як зброя. Особливо це помітно на мешканцях східної частини України», — додав депутат Великобританії.

Ще в березні російські “>телеканали вже почали транслювати випуски новин із прогнозом погоди для Криму, Луганську, Донецьку та Харкову, а на сьогоднішній день майже весь телепростір на сході під владою російських ЗМІ, які виходять в ефір на частотах українських каналів.

«Одні із головних умов роботи ЗМІ – неупередженість та нейтралітет, — заявив Джон Віттінгдейл Українському кризовому медіа центру. — Я дивився Russia today, і мені здається, що вони порушують усі можливі закони, яких авторитетні мовники повинні притримуватися завжди».

Окрім організації роботи засобів масової комунікації, депутат Великобританії також торкнувся теми позачергових парламентських виборів, які відбудуться в жовтні цього року.

«Мене порадувало те, що перебуваючи в Україні я встиг відвідати деякі заходи та зустрітися із членами різних політичних партій, у тому числі, із представниками зовсім нових політичних сил. Можу впевнено завірити, що демократія в цій країні жива, а молодь все більше долучається до політичного життя», – підкреслив він.

Віттінгдейл зауважив, що цей процес є важливим чинником демократії, а отже, люди повинні скористатися цією нагодою та віддати свій голос тій силі, в яку вірять, тільки тоді в Україні з’явиться нова влада, яка буде відповідати вимогам народу.

«Я сподіваюся, новий парламент буде свіжим», — з посмішкою промовив Віттінгдейл.

Під кінець зустрічі із журналістами, голова Британсько-Українського об’єднання висловив слова підтримки та запевнив, що поки Росія не припинить терористичні дії, не відпустить полонених та не припинять вогонь, Королівство Великої Британії буде впроваджувати нові економічні санкції.

«Ми не знаємо, чи достатньо вжили санкцій, аби Путін поступився, але ми будемо посилювати, поки він не припинить робити те, що зараз відбувається. Зробимо все можливе, щоб допомогти Україні», — додав Віттінгдейл.

Фото:  uacrisis.org

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Денис Красніков