Студенти ЗНУ обговорили з експертами інтеграцію України до НАТО

Україна має унікальний позаблоковий статус. Але в умовах кризової ситуації, яка склалася в нашій країні, така позиція заважає нам отримувати необхідну допомогу від найбільших наддержавних об’єднань світу. Про те, яким шляхом має йти Україна 26 вересня на інтерактивній конференції «Зміцнення безпеки через співробітництво» обговорили радник Міністра освіти і науки України Сергій Пархоменко, голова правління Українсько-словацького центру партнерства Михайло Колібабчук, лідер громадської організації «Українська справа» Ігор Артюшенко, в.о. проректора ЗНУ з наукової роботи Геннадій Васильчук, а також студенти ЗНУ.

Майже всі розвинені європейські країни належать до пених об’єднань – або до Європейського союзу, або входять до складу НАТО. Україна має законодавчо закріплений нейтралітет, а тому не може розраховувати на військову підтримку у конфліктній ситуації.

«Для зміни ситуації необхідно внести певні правки в законодавство нашої країни, провести відповідні реформи та вивести Україну на новий рівень розвитку», – зазначає Сергій Пархоменко.

Важливу роль, на думку радника, у вирішенні цих завдань мають відігравати і сьогоднішні студенти, які, спостерігаючи та аналізуючи ситуацію, що склалася, в подальшому мають більше шансів вплинути на курс розвитку країни, ніж старше покоління, залякане стереотипними уявленнями про НАТО та ЕС.

Лідер громадської організації «Українська справа» Ігор Артюшенко відзначив, що керівництво держави має провести реформування військових сил України, а також більше уваги приділяти зруйнованій за часів правління Віктора Януковича армії.

Голова правління Українсько-словацького центру партнерства Михайло Колібабчук наголосив, що він є прихильником вступу України саме до НАТО.

«Країни, які входять до Європейського союзу, делегують певну частину повноважень спільним органам управління. НАТО – єдина міжнародна організація, де рішення приймаються шляхом консенсусу, тобто будь-яка держава-член НАТО може накласти вето на рішення альянсу», – сказав Михайло Колібабчук.

Під час свого виступу представник Українсько-словацького центру партнерства активно залучав студентів до обговорення. Формат виступу мав вигляд «питання-відповідь». А найбільш активні студенти Олександр Коробов (економічний факультет), Ірина Савчук (факультет журналістики),Олег Пилипенко та Анатолій Лисенко (юридичний факультет) – отримали пам’ятні подарунки.

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Алина Булава