До Дня туризму запоріжців ознайомили з музеями рідного міста

До Всесвітнього дня туризму 25 травня міська влада влаштувала інформаційний тур «Запоріжжя – місто туристичне», покликаний ознайомити городян та гостей міста із запорізькими музеями.

Захід почавля з презентації виставки «Туризм – засіб розуміння та єднання», що відкрилася у бібліотеці ім. Горького.

«Експозиція містить книги, путівники, карти, довідники (всього понад 300 примірників), які розкривають красу і туристичну привабливість України та Запоріжжя», – розповіла організатор виставки  Людмила Чубенко.

Далі автобус попрямував до історичної частини міста Запоріжжя, де в гирлі річки Мокра Московка навпроти південно-східної частини острова Хортиця знаходиться музей-галерея прикладної кераміки та живописної творчості Іллі та Олексія Бурлай. Музей був створений у старовинному приміщенні – фортеці родини Хілтманн, побудованій у ХVIII столітті на глибині 5 метрів. В колекції музею – матеріали, пов’язані з історією та першими будівлями Запоріжжя, старовинні карти та фотодокументи, колекція старовинної черепиці і цегли. Також на показ була представлена перша лабораторія, яка вивчала властивості глини для виробництва черепиці та цегли.

Наступною зупинкою став Природознавчий музей біологічного факультету ЗНУ. Зараз фонди музею нараховують понад 800 експонатів хребетних тварин (опудала, скелети, черепа різних видів), колекції молюсків і ракоподібних. Надзвичайно вражає музейна колекція комах, яка нараховує кілька тисяч екземплярів. Тут навіть є зоологічна колекція, яка представлена 395 кладками 200 видів птахів Євразії.

А от в Запорізькому обласному краєзнавчому музеї туристам представили виставку «Майдан. Початок Незалежності». Цікаво, що кожен експонат (щити, каски, коктейлі «молотова», спорядження беркутів, палатки, шини тощо) були реальними учасниками страшних подій цієї зими на київському Майдані. Також тут є і фотогалерея, присвячена учасникам майдану, а особливо «Небесній сотні».

На площі Маяковського запорожці зустрілися з українським композитором та співаком Анатолієм Сердюком, а також з актором Дмитром Московцевим.

«З самого народження людині дається двоє провідників по життю – це батьки та школа. Саме з цієї бази формуються культурні цінності та ерудованість на все майбутнє життя. Однак, для того, щоб людину чомусь навчити її треба зацікавити. Я, наприклад, щоб зацікавити школярів різних запорізьких шкіл культурою кіно та театру показую їм папку з автографами акторів фільму «Тарас Бульба», що знімався у нас на Хортиці», – розповів Дмитро Московцев.

Анатолій та Дмитро заспівали городянам декілька пісень, а запорізький співак навіть показав один із своїх кліпів.

Розповідаючи про визначні місця Запоріжжя, неможливо оминути увагою Запорізьку обласну філармонію. Це справжній храм всіх видів музичного мистецтва у архітектурно витонченій будівлі. Також гостям свята розповіли про майбутні творчі конкурси, фестивалі, заходи та зустрічі, що відбудуться у концертному залі ім. Глинки.

Завершальним акордом екскурсії стали відвідини історико-культурного комплексу «Запорізька Січ» на о. Хортиця, де запорізькі козаки продемонстрували глядачам свою майстерність у володінні списами, шаблями та батогом.

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Яна Портна
Фотоальбом