Андрій Садовий: «Запоріжжя захопити неможливо»

05053949Мер Львова, лідер партії «Самопоміч», кандидат у народні депутати Верховної ради Андрій Садовий нещодавно завітав до Запоріжжя. Він обговорив зі студентами Запорізького національного університету проблеми нашої держави та шляхи їх вирішення. «Порогам» вдалося ближче поспілкуватися з паном Андрієм.

– Як це – очолювати культурний центр всієї Західної України?

Я народився і виріс у Львові. З 2006 року працюю на посаді міського голови і вважаю, що мер – це найбільша честь для громадянина міста. Я отримав Львів у далеко не кращому стані, але за вісім років мого головування місто змінилось. Це все мені вдалося зробити за допомогою довіри львів’ян, та втілення в життя ідеї самопомочі , самоорганізації, самодисципліни, самоврядування. Я рекомендую всім містам працювати з молодими людьми. За вісім років, що я очолюю Львів, більше 6 тисяч молодих студентів пройшли практику у міській раді. Кращі з них залишилися працювати. Багато хто закидає мені, що це не професійно, але я керуюсь висловом «Краще півроку непрофесіоналізм, ніж все життя деструкція». Це хороша команда молодих людей, які вірять в людей, вірять в місто, дають можливість змінювати Львів. І я хочу, щоб таким чином ми змінювали нашу державу, щоб у владі було більше креативних людей, які мають хорошу освіту, які хочуть жити в цій країні, і разом з ними будувати Україну.

– Як з’явилось ваше гасло «Візьми і зроби!»?

– О, це дуже цікава історія. У Львові є університет, ректором якого є Борис Гудзяк. Він дуже освічена людина, закінчив Гарвард, захистив докторську дисертацію, і до нього приходило дуже багато студентів з власними ідеями, пропонували «А давайте зробимо те, давайте зробимо це»,  на що він всім відповідав «От візьми і зроби!». І почепив це гасло великими літерами на вході до університету. От так і ми з вами, якщо хочемо щось змінити в нашому житті, то не треба чекати, поки хтось це зробить. Треба просто взяти і зробити!

– У вашій команді багато молодих професіоналів своєї справи. Як Ви відбирали людей у команду?

– Молодість – це коли тобі 16. А коли тобі вже 20, то ти сьогодні вже досвідчена і зріла людина. Тому в нас є професійні люди, які здобули гарну освіту, досягли успіху і готові займати високі позиції в нашому суспільстві. Коли формувалася наша команда, був великий процес відбору. В першу чергу – це аналітика: що людина робила у своєму житті, в чому вона була успішна. Якщо вона зробила багато корисних справ, то є гарантія, що отримавши владу вона зробить ще більше.

– Ви говорите про будування країни, в якій хочеться жити. Якою ви її собі уявляєте?

– Як і всі тут присутні, я за мир. Але є такий відомий вислів: «Хочеш миру – готуйся до війни». І нам треба мати сильну армію, треба реформувати нашу економіку. За останні півроку дуже багато розмов велося про децентралізацію влади, про підтримку місцевого самоврядування, реформи. Але, на превеликий жаль, жодної децентралізації, жодної підтримки не відбулося. У мене дуже простий принцип: якщо ти кажеш людям правду, ти робиш їх сильними, якщо брешеш – послаблюєш їх. Мені треба, щоб українці були сильними, бо тільки сильні українці можуть побудувати сильну країну.

– Як ви ставитеся до «смітникової люстрації»?

– Мені, як людині, як громадянину, це неприємно. Але я можу це зрозуміти: це гнів і обурення людей на корупціонерів, які крали гроші за Януковича і сьогодні хочуть продовжити це ж робити. Тож рішення щодо люстрації має бути якнайскоріше прийняте. Зараз, коли проти нас ведеться силова та інформаційна війна, від чистоти кадрів залежить критично багато. Адже, коли у владі є корупціонер, вінграє на руку нашомуворогові. Для мене питання кадрів – це основа основ.

– Чому більшість молодих людей сьогодні не ходять на вибори?

– У більшості країн є штраф за відмову від голосування. Чому не ввести таке і в Україні? Кожен з нас несе відповідальність за своїх батьків, своїх дітей, за свою країну. Майбутнє залежить від нас з вами, від нашої свідомості. Ми повинні обирати, але обирати тих, хто дійсно здатен змінити країну на краще.

– Як довго, на вашу думку, в Україні триватиме процес змін?

– Якщо до влади прийдуть освічені, фахові люди, то досить недовго. Найбільшою проблемою нашої держави є тотальна корупція. Перше питання – це кадри. Кадри вирішують все. Друге питання – це сміливе прийняття рішень та відповідальність.

– Якщо справдиться негативний прогноз і Росія все ж таки захопить південно-східну частину України, чи буде Львів активно виступати за повернення цих територій?

– Запоріжжя захопити неможливо!  Запоріжжя – це українське місто, патріотичне, тверде, і я думаю, що Росія сюди не полізе. Ми не здамося ніколи, ми будемо битись до останнього. Але сьогодні нашою бідою є ворог не зовнішній, а внутрішній. Це тотальна корупція, непрофесійність влади. Це деморалізує. Тому треба боротися з цим, змінювати владу. Моє вам побажання, щоб бути успішними, треба  багато працювати, вірити в Бога і любити людей.