ОПОРА назвала найбільш суттєві порушення на виборах

DSCN1788Громадянська мережа «ОПОРА» проводила спостереження за процесом виборів по всій Україні. Яким був день виборів та які порушення фіксували спостерігачі руху у Запорізькій області розповіли 27 жовтня координатор руху «ОПОРА» в Запоріжжі Катерина Коротченко та прес-секретар «ОПОРИ» Юлія Кривенко.

На виборах у Запорізькій області були присутні більше 80 спостерігачів від «ОПОРИ», які контролювали 56 виборчих дільниць. 18 осіб і зараз слідкують за підрахунком голосів. Серед найпопулярніших порушень було зафіксовано видачу бюлетенів без паспортів.

«Одним із перших суттєвих порушень була присутність на виборчій дільниці представників  вибочого округу №75 соціологічної кампанії «Солвінг», яка займається спостереженням від кандидата в народні депутатипо цьому округу», – говорить Юлія Кривенко.

Основні порушення, які були зафіксовані спостерігачами «ОПОРИ» – передвиборча агітація у день виборів, коли на мобільні телефони приходила смс із закликом голосувати за «Опозиційний блок». Також спостерігачі зафіксували підкуп виборців, викрадення та маніпуляції з виборчими бюлетенями тощо. Під час спостереження виявили неналежне матеріально-технічне забезпечення процесу виборів, а саме на дільниці у Бердянську замість чотирьох скринь, як того потребує чинне законодавство, були лише дві. Також серед порушень було зафіксовано пошкодження пакетів, в яких транспортуються бюлетені. Такі пакети було відправлено на доопрацювання на ДВК.

Деякі ЗМІ поширювали інформацію про озброєний напад на виборчу дільницю в Комишувасі, але ця інформація не підтвердилася.

«Порівняно з 2012 роком ці вибори пройшли більш демократично та спокійно. До повної демократичності ще далеко, але прогрес є», – відмічає Катерина Коротченко.

Автор: Аліна Булава