«Українські КіноМиттєвості» змусили переосмислити українське кіно

0_Paradganov_TТворчий вечір «Українські КіноМиттєвості» відбувся у Запорізькому обласному центрі молоді 10 жовтня. Організатор заходу – філіал міжнародної організації філософського, культурного та соціального спрямувань «Новий Акрополь» у Запоріжжі.

Публіка побачила кінофрагменти про долі людей та нації, про співвідношення вічного і повсякденного. Світ символів, образів та знаків відкривали уривки з українського художнього фільму «Тіні забутих предків» (Сергій Параджанов, 1964), екранізація однойменної повісті Михайла Коцюбинського; з комедії «Пропала грамота» (1972) кінорежисера Бориса Івченка, за мотивами однойменної повісті Миколи Гоголя; з художнього фільму Юрія Іллєнка «Білий птах з чорною ознакою» (1971); з радянського кінофільму «Вавілон XX» (1979) Івана Миколайчука.

Ведучі творчого вечора – Ольга Косянчук та Антон Мухін – щиро спілкувалися з аудиторією. Хоч «Українські КіноМиттєвості» відвідала невелика кількість осіб, зустріч була насиченою та захоплюючою:

2GW4p493Xe0«Цей захід – своєрідний момент самоусвідомлення, відчуття історичної приналежності до свого народу. Ми намагалися пробудити напівзабуті почуття українців до рідного поетичного кіно – невід’ємного елементу української культури.Акцент сьогоднішньої зустрічі був поставлений саме на обміркуванні кіносюжетів та виявленні в них відповідей на важливі питання буття. Над цими питаннями замислювалися майстри поетичного і образного слова, серед яких і творці українського кіно: Сергій Параджанов, Борис Івченко, Юрій Іллєнко, Іван Миколайчук та інші», – поділилася з «Порогами» Ольга Косянчук.

Творчий вечір мотивував глядачів осмислювати кіно, а не лише насолоджуватися картинкою, відокремлюватися від банального розуміння мистецтва, підніматися від сприйняття негативного до виявлення ідейного.