Україна посіла 56 місце за індексом ґендерної рівності

0icPCop7yj8Україна посіла 56 місце з 142 країн за індексом ґендерної рівності згідно щорічного звіту Всесвітнього економічного форуму. Про це стало відомо після публікації матеріалів звіту на сайті ВЕФ у жовтні цього року.

Сам звіт представляє собою структуровану та систематизовану інформацію по таких показниках, як рівень середньої заробітної платні чоловіків та жінок, співвідношення зайнятих ними вищих керівних посад, а також тривалості життя та рівня грамотності.

Окрім того, у секторі освіти розглядається ґендерний розрив при зарахуванні у навчальний заклад (окремо для початкової, середньої та вищої освіти).

Усі покажчики індексів публікуються у балах, де 0.00 означає повну нерівність жінок відносно чоловіків, а 1.00 вказує на повну ґендерну рівність. Відповідно, якщо по позиції «Рівень грамотності» Україна має 1.00 бал (тобто, абсолютну ґендерну рівність), то покажчик «Жінки в парламенті» дорівнює 0.11 бали, що вказує на значну нерівність у політичній сфері. Що ж до так би мовити «зворотної дискримінації», то тут жінки переважають у позиціях «Очікувана тривалість здорового життя», «Зарахування до вищих навчальних закладів», «Зарахування в навчальних закладів початкової освіти» та «Професійні та технічні працівники» (відповідні показники 1.14, 1.15, 1.02 та 1.74 бали). Особливо ганебним є останній покажчик, який засвідчує те, що в Україні більшість низькокваліфікованої та фізично важкої роботи виконують жінки. Пов’язуючи це з перевагою жіноцтва у зарахуванні до вищів, можна зробити висновок, що усі вершки по отриманні вищої освіти у вигляді добре оплачуваної та інтелектуальної роботи достаються чоловікам.

Що ж до лідерів індексу ґендерної рівності, то вони залишаються незмінними останні чотири роки: це Ісландія (загальний рейтинг 0.859 бали, найвищий результат цього року), Фінляндія (0.845 бали), Норвегія (0.837 бали) та Швеція (0.817 бали). Україна із показником 0.706 бали на 56 місці знаходиться поруч з такими країнами як Хорватія (55 місце, 0.7075 бали) та Польща (57 місце, 0.7051 бали). Географічні сусіди нашої держави займають 25 (Молдова), 32 (Білорусь), 72 (Румунія), 75 (Російська Федерація), 90 (Словаччина) та 93 (Угорщина) позиції рейтингу.

Останні щаблі рейтингу займають країни Чад (Центральна Африка), Пакистан та Ємен.

Автор: Євгеній Рахманов