Запорізьких освітян запрошують залучитися до обговорення законопроектів у сфері освіти

DSCN2630Вчора, 25 лютого, викладачі та студенти Запорізького національного університету мали змогу поспілкуватися з Головою комітету з питань науки та освіти Верховної Ради України, народним депутатом Лілією Гриневич. Зустріч була присвячена перспективам освітньої реформи в Україні, її можливостям та труднощам реалізації.

Під час свого виступу Лілія Гриневич неодноразово наголошувала на тому, що освітянській громаді важливо зараз не лише демонструвати свою небайдужість до того що відбувається в нашій країні, а й виступати співтворцями нового періоду розвитку держави. «Те, що сталося в нашій країні, і те, що частина населення підтримувала сепаратистські настрої, і те, що нам нав’язала сусідня держава – ми це пожинаємо через недоліки системи освіти», – говорить голова комітету. Лілія Гриневич зазначає, що освіта – це частина національної безпеки країни, і займатися її організацією та реформуванням потрібно на рівні з охороною державних кордонів.

Голова комітету закликала викладачів та студентів активно залучатися до обговорення законопроектів та нормативних актів у сфері освіти, надсилати до комітету та Міністерства освіти конкретні зауваження та пропозиції.

У форматі діалогу студенти та викладачі мали змогу висловити свої прохання та отримати вичерпні відповіді на питання, що їх цікавили. Зокрема, головний бухгалтер ЗНУ Василь Тимошик запропонував зняти обмеження в нарахуванні заробітної плати науковцям. Завідувач кафедри української мови Петро Білоусенко порушив питання аудиту сертифікатів ЗНО, зменшення кількості внз. Не залишились осторонь і студенти. Голова студради ЗНУ Ольга Лебедєва запитала про Національну агенцію із забезпечення якості вищої освіти, поцікавилась чи пропонували Лілії Гриневич посаду Міністра освіти. На це Лілія Михайлівна зазначила, що готова працювати там, де це необхідно. Наостанок, голова профільного комітету ще раз нагадала, що викладачі та студенти можуть надіслати їй свої пропозиціі щодо реформ у системі освіти на електронну пошту або звичайним листом.

Автор: Аліна Булава