Проблема масового звільнення пенсіонерів ЗНУ не торкнулася

20150320140124Більш ніж 200 викладачів Запорізького національного технічного університету майже одночасно написали заяви про звільнення. Причиною цьому став новий закон України про працюючих пенсіонерів. Через цей закон пенсії, що перевищують півтора розміри мінімальної зарплати (1218 грн), уріжуть до 85 відсотків працюючим пенсіонерам.  

Ректор ЗНТУ Сергій Беліков відмовився підписувати накази про звільнення та попрохав викладачів допрацювати до кінця поточного навчального року. Проте проблемою вузу є не тільки перспектива нестачі працівників. Під загрозою стоїть рівень акредитації ЗНТУ, який безпосередньо залежить від співвідношення викладачів зі степенями до загальної кількості викладачів ВНЗ. Як виявилося, більшість працівників ЗНТУ, які  мають звання доцентів, докторів наук та професорів, – саме пенсіонери.

«Пороги» поцікавилися у ректора Запорізького національного університету Миколи Фролова, чи не торкнулася така проблема і цього вузу.

За словами Миколи Фролова, масове звільнення пенсіонерів обійшло університет стороною. Заяви про звільнення, але не через закон, подали лише чортири викладачі-пенсіонери.

«Така різниця у показниках вузів через те, що ЗНУ та ЗНТУ ведуть різну кадрову політику. Всі наші викладачі, особливо професори, доценти та доктори наук, працюють на повну ставку. В той час як у ЗНТУ більшість пенсіонерів підробляли на півставки. Тож після прийняття нового закону про працюючих пенсіонерів таким викладачам стало невигідно продовжувати свою роботу. Крім того, щоб утримати наших професорів, ми нагадуємо їм, що новий закон – тимчасова вимушена міра, термін якої скінчиться до кінця року», – прокоментував ситуацію ректор ЗНУ.

Автор: Марина Ботнарева

Фото: zp.comments.ua