Студенти ЗНУ вшанували пам’ять Тараса Шевченка

nVVGorgQ-JEВечір присвячений великому українському поету Тарасу Шевченку пройшов 10 березня в Запорізькому національному університеті. Захід організував філологічний факультет. Студенти філфаку проводили паралелі між творчістю письменника і теперішнім України.

Захід відкривали декан філологічного факультету Тамара Хом’як та  проректор з наукової роботи ЗНУ Геннадій Васильчук, які розповіли про той важливий внесок, який зробив Тарас Шевченко у розвиток української культури.

В свою чергу студенти декламували вірші письменника, співали пісні на його слова та навіть зачитували власні вірші, присвячені Кобзарю. Лунали такі його відомі твори як «Думи мої, думи», «Сон», «Кавказ» та інші.

Ведучі вечора Аліна Чичерова та Андрій Лучишин взяли на себе ролі сучасниці та самого пана Шевченко. Вони у формі діалогу намагалися з’ясувати, чому ж Україна знов і знов переживає скрутні часи.

«В мене не виникло труднощів з тим, щоб вжитися в роль Шевченка, але я відчував відповідальність перед гостями заходу», – поділився з «Порогами» Андрій Лучишин.

Також у рамках заходу студентам продемонстрували відеоролик телеканалу «Інтер», в якому народний артист України Богдан Ступка висловлював свою думку щодо величного письменника. Актор заявив, що зробити Шевченка ідолом, вішати його портрет на стіну – мало, його треба читати.

9RYH7ZTm7vkПісля цього на сцену вийшли запорізькі поетеси та зачитали власні вірші. Найбільше всіх вразила Ірина Сажинська, яка написала вірш не просто про Шевченка, а й від імені Шевченка. І здавалося, ніби сам поет говорить вустами цієї тендітної дівчини.

В цей нелегкий для нашої країни час вірші Кобзаря не тільки не втратили своєї актуальності, а й набрали нових обертів. І як підтвердження нескореності та заклик до боротьби, лунають одні з останніх рядків поеми «Кавказ»:

«Борітеся — поборете,
Вам бог помагає!
За вас правда, за вас слава
І воля святая!»

Закривав вечір студент ФСУ Едуард  Бойко з піснею «Заспіваймо пісню за Україну», під час якої всі глядачі підвелися зі своїх місць.

Автор: Катерина Ейхман

Фото: Таміла Тарасенко