У Запоріжжі відкрилася фотовиставка до Дня Перемоги

35caHOJvWrUЗ нагоди 70-річчя Дня Перемоги у Виставковому залі Спілки фотохудожників відкрилася фотовиставка під назвою «Пам`ятаємо минуле заради майбутнього».

Ця виставка проводиться щорічно до Дня Перемоги. Але цього року вона незвичайна, бо на ній вперше використані фотографії з архівів: знімок радянського фотокореспондента Дмитра Бальтерманца «Горе», а також унікальне фото німецького пілота, зроблене з літака після вибуху на Запорізькій греблі в ніч з 14 на 15 жовтня 1943 року.

Цікавий цикл фото, присвячених звільненню від фашистів деяких міст Європи. Це знімки із життя відомого радянсько-французького полку «Нормандія-Неман» та фото, на якому зображено зустріч на Ельбі американських, британських і радянських солдатів в квітні 1945 року.

Останній цикл фотографій розповідає про героїчні будні українських військових в зоні АТО, що на сьогодні є дуже актуальним.

«Мета цієї виставки – ближче познайомити жителів міста з історією, нагадати всім про страхіття війни, щоб люди завжди пам`ятали про подвиг народу, який здобув перемогу», – розповів голова Спілки фотохудожників, Почесний громадянин міста Запоріжжя Олег Бурбовський.

Багато людей відвідали виставку. Деякі роздивлялися фото зі сльозами на очах.

«Я кожного року відвідую цю виставку. Мене завжди вражав героїзм нашого народу. Але цього року особливо болісно, тому що в країні йде війна. А ми всі хочемо миру, добра і щастя – поділилася з «Порогами» відвідувачка виставки Наталія Манчева.

Автор: Тетяна Науменко