У Запоріжжі вшанували пам’ять людей, загиблих через СНІД

 wnNajCPB1KEОсвітня акція «Я не ноль!» та флешмоб з показом пам’ятного квілту пройшли 15 травня на бульварі ім. Шевченка. Так запоріжці згадали людей, померлих від епідемії СНІДу, яка забрала життя майже 30 000 чоловік в Україні.

Організаторами виступили Запорізька обласна організація Товариства Червоного Хреста України, Запорізьке обласне відділення ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД», БФ «Надія», обласний та міський центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, ГУ «Запорізький обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України», а також обласний та міський центри здоров’я.

«Кожного дня в Україні 55 родин отримують трагічну новину. Епідемія ВІЛ-інфекції в Україні  розпочалася в 1995 році, коли ВІЛ потрапив у середовище людей, що споживали інфекційні наркотики. З моменту реєстрації першого випадку до сьогодні в Україні офіційно зареєстровано понад 120 000 ВІЛ-позитивних людей. У місті Запоріжжя, за даними Обласного центру профілактики та боротьби зі СНІД, зареєстровано, за період епідемії, 1939 випадків ВІЛ-інфекції. Уявіть собі, щодня у світі помирає від СНІДу 8200 людей, щогодини в світі помирає від СНІДу 342 людини, щохвилини в світі помирає від СНІДу шестеро людей. Зупинимо страшний лічильник!», – закликають учасники акції.

В цьому році символом пам’яті був метелик. Кожен присутній міг закріпивши на карті України свого метелика. Крім того, учасники акції виклали на асфальт квілт з іменами, де можна було побачити та вшанувати людей, померлих від ВІЛ – інфекції.

«В этом году символом памяти является бабочка, которая символизирует толерантность, возможность перемен, возможность преобразования к лучшему. Увы, жизнь бабочки хрупка, люди, живущие с ВИЧ, тоже очень часто рано уходят из жизни, поэтому мы выбрали такой символ», – поділилася представниця Запорізької обласної організації Суспільства Червоного Хреста України Надія Іванівна.

Наприкінці акції відбулось експрес-тестування на ВІЛ. Організатори долучали кожного, адже загальна епідемічна картина з ВІЛ залишається напруженою.

Нагадаємо, що у третю неділю травня щорічно на бульварі ім. Шевченка відзначається День пам’яті людей, померлих від СНІДу.

Автор: Олександра Берікова