В Запорожье магистры богословия встретились со студентами ЗНУ

07-500x33320 травня до факультету журналістики ЗНУ з нагоди 400-річчя Київського Богоявленського братства і школи при ньому, яка дала початок Києво-Могилянській академії, завітали протоієрей Свято-Покровського архієрейського собору В’ячеслав Власенко та викладач Київської духовної академії УПЦ, перекладач Ілля Бей.

Студенти-видавці 2-3 курсів мали нагоду поспілкуватися з гостями в рамках круглого столу «Київські духовні школи та їх видатні випускники: філософія Г.Сковороди та П.Юркевича».

039-500x333Учасники зустрічі обмінялися думками з приводу творчості Григорія Сковороди та Анатолія Юркевича, а також про істинне людське щастя та мир в душі. Студенти навіть змогли підтримати бесіду на тему перекладу та видання творів слов’янськими мовами.

«Мені, як майбутньому видавцю, було цікаво відвідати зустріч, на якій дивовижно переплелися в обговоренні релігія та побутові питання, українські та слов’янські класики, філософія та практичні аспекти перекладу книг. Все це дало поживок як для розуму, так і для серця – поділилася враженнями студентка 3 курсу Ірина Малярова.

101-500x333Цікавинкою зустрічі стало імпровізоване читання частинки нещодавно перекладеної п’єси Вацвала Гавела «Метелик на антені». Ілля Бей вирішив заохотити студентів до дискусії та участі. А потім слухачі навіть проголосували з приводу найвдалішого варіанту перекладу назви до п’єси.

«Зустріч була незвичною, але, в той же час, – цікавою. Творчість Григорія Сковороди дійсно розкриває межі філософії, і сьогодні я ще раз в цьому впевнилася. Читання уривку з п’єси «Метелик на антені» дозволило мені відчути себе справжньою актрисою! Захід мені дуже сподобався, і я сподіваюсь, що він ще повториться», – зазначила одна зі студенток, яка взяла участь у декламуванні віршу, третьокурсниця Анастасія Рибакова.

Автор: Ніка Усатова

Фото: hram.zp.ua