В Запоріжжі презентували збірку, присвячену воїнам АТО, «Вірш солдату»

w-sLAvxmiwEЗбірку, присвятену воїнам АТО, «Вірш солдату» презентували 25 липня в Запорізькій обласній бібліотеці юнацтва. Для неї впродовж березня тривав конкурсний відбір віршів, які надсилали запорізькі поети. Формат збірки дозволяє солдатам носити її у кишені біля серця. Тираж збірки – 1000 примірників, до якої ввійшли 53 вірші.

«Цей проект започатковано перш за все заради військових, щоб підтримувати, надавати наснагу їм на передовій. Моральний стан, внутрішня сила, не менш важлива ніж фізичне устаткування. Сподіваюсь, що ця збірка стане тією психологічною рушійною силою», – зазначила голова Запорізького обласного осередку ВГО «Студентська Свобода» Ярина Геращенко.

9o8olso7U2UПослухати вірші, що увійшли до збірки, з уст самих авторів завітали українські вояки та інші небайдужі громадяни. У збірку увійшли поезії не тільки відомих поетів, а й ліриків-початківців. Так наймолодшому поету виповнилося лише 7 років. Кожен вірш був перлиною та глибоко проникав у серце: «Повертайся, мій сину», «Кіборгам Донецького аеропорту», «Диктатору», «Я українка» та інші.

Вдячність солдатам, які зараз знаходяться на передовій, віру в перемогу, листи коханим («Твоє фото цілую вночі, і до серця тебе пригортаю»), патріотизм, незламність – ось що передали творчі люди всім українським солдатам.

«Сьогодні я просто захлинувся в цих емоціях, велике дякую, ці слова і віра потрібні нам. І ми знову поїдемо туди, щоб Вас захищати. Душа для Бога, а честь для себе»,– поділився з «Порогами» солдат Тимур, що відвідав захід.

Диктатору (Стрілець Л.К. – пенсіонерка, 64 років, м. Запоріжжя)

4cd5B8tdu88Це ти прийшов і уже вперто
Ступив до мене на поріг
Все так цинічно і відверто
Лиш тільки ти вчинити міг

Тепер в країні гинуть люди
Кому потрібна ця війна?
Братами нам повік не бути
І в цьому є твоя вина.

Стоїть в очах постійних смуток
Іде війна. Герої там.
Вкраїнонько, хто вкрав здобуток,
Що так виборював Майдан?

Та не зламати Українців
З золи відродимося ми
А всіх ошуканих чужинців
Навчимо вирватись з тюрьми!

Автор: Анна Крат

Фото: http://vk.com/molodsvoboda