Виставка картин «Із Австралії з любов’ю до України» підкорює щирістю

DSCN6036Картини запорізького емігранта Віктора Грозного із серії «Із Австралії з любов’ю до України» підкорюють своєю простотою у вираженні почуттів, виразністю образів та особливою колористикою. Обласний художній музей влаштував цю виставку на честь 90-річчя з дня народження художника.

Життя Віктора Грозного було непростим. У 17 років його депортували в Германію. Після закінчення війни він потрапив до Австралії, де й прожив більшу частину життя. Однак його серце було сповнене любов’ю до Батьківщини, а також до краси світу. Саме ці почуття підштовхнули його до навколосвітньої подорожі.

Подорожуючи він вів щоденник, але враження свої він змальовував не словами у зошиті, а малюнками на аркушах альбому. Дикі пташки, українська родина, річки, пейзажі. Більше 60 робіт на виставці переносять нас у найрізноманітніші куточки світу. Але найцікавіше спостерігати за його особливим стилем, майже в кожній картині можна побачити людей в народних українських костюмах. Пояснення тільки одне – художник з Україною в серці.

Свіжість прийомів, безпосередня простота у вираженні почуттів притаманні творчості Віктора Грозного. Гармонійний світ людини і природи дуже самобутньо поєднується, це як сеанс психотерапії, щоб можна була якось зняти стрес сьогодення.

«Мені дуже сподобалась виставка, такі яскраві кольори і чудовий зміст зображений на полотнах. Дійсно цього художника можна виділити серед інших, його незвичайний стиль видно неозброєним оком, це його підписи на різних предметах на картинах, а також ці обличчя серед лісу чи гор», – поділилася відвідувачка виставки Олена.

Виставка триватиме до 7 серпня.

 

Автор: Анна Крат