Запорізька «Стіна кохання» може увійти до Книги рекордів України

P6063515Незабаром в Запоріжжі відкриється унікальний для України арт-об’єкт –Стіна кохання. Ідею запозичили у французів: запорізька стіна закоханих також матиме більше сотні написів «Я тебе кохаю» різними мовами. Проте у Запоріжжі стіна значно більша, порівняно із паризькою.

Ініціатором проекту стала запоріжанка Ганна Таланова. Після моніторингу інформації в інтернеті активістка виявила, що жодне місто в Україні не має подібної пам’ятки.

«Мені хотілося створити щось добре та вічне у нашому місті. Пошук в Інтернеті не дав ніякої відповіді, чи є подібна стіна ще десь в Україні. Були лише схожі проекти до дня закоханих, робилися імпровізовані стіни з картону, а освідчення писалися фломастерами. Тож нам випав шанс першими в Україні створити таку зворушливу пам’ятку», – розповіла Ганна Таланова.

Стіну, яка у майбутньому має стати місцем паломництва закоханих, знайшли у самісінькому центрі Запоріжжя. Вона знаходиться у внутрішньому дворі кіно-концертного залу ім. Довженка.

sozdanie-steny-lubvi-zp-1Зібрати кошти на фарби та необхідні матеріали допомагали не лише запоріжці, а навіть кияни. Найменший переказ складав вісім гривень, а найбільший – тисячу гривень.

Концепція проекту включає в себе три серця, намальовані одне на одному, кожне з них символізує батька, матір та дитину. Серця обрамлені зеленими пелюстками та понад сотнею зізнань у коханні різними мовами світу. Починаючи із 24 травня щовихідні небайдужі запоріжці розфарбовують стіну відповідно до проекту.

«На сьогодні вже зроблені дві третини роботи, проте є потреба у людях, які б допомогли розфарбувати стіну на двометровій висоті. Поки що ж, роботи завершують унизу стіни», – зазначила Ганна Таланова.

До створення стіни кохання долучилась і представниця вірменської діаспори у Запоріжжі Тетяна Гуліян.

«Мені здається, це дуже цікавий проект. Запоріжжю не вистачає якраз таких гарних та романтичних місць. Як представниця вірменської діаспори я с задоволенням напишу слова кохання вірменською мовою», – поділилася дівчина.

11537169_902485016476590_2658166766284368743_o_1435950662100А от студент із Гвінеї Мухамед щотижня приходить допомагати зі створенням Стіни закоханих, говорить, що уже встиг написати фразу «Я тебе кохаю» рідною мовою.

Нещодавно організатори подали заявку до Книги рекордів України, щоб запорізька стіна кохання отримала рекорд. Ганна Таланова говорить, що у комісії зацікавилися проектом.

Наразі, говорять активісти, у планах найшвидше завершити роботи над стіною та за участі запорізької влади відновити фонтан біля стіни, який зараз у занедбаному стані, встановити лавки, а також зробити гарне освітлення майбутнього місця паломництва закоханих з усієї України.

Автор: Марина Галич