Кабмін виділив додатково 100 млн грн на національне кіно

1429274002_kinoМінкульт схвалив оновлену програму виробництва українських фільмів на 2015 і 2016 року. 

Державне агентство з питань кіно планує в 2015 році запустити у виробництво 43 нових фільми, на створення яких було виділено додатково 100 млн грн.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства культури

«Сьогодні колегія Міністерства культури схвалила запропонований Державним агентством з питань кіно проект Програми виробництва та розповсюдження національних фільмів на 2015/2016 роки. Відповідно до запропонованих Урядом змін до Закону «Про державний бюджет України на 2015 рік» було збільшено видатки на створення національних фільмів на 100 млн. грн. У зв’язку з цим, у поточному році Державне агентство з питань кіно запропонувало оновити Програму виробництва та розповсюдження національних фільмів та сформувати Програму виробництва і розповсюдження національних фільмів на 2015/2016 роки з кіно проектів-переможців 7-го конкурсного відбору та фільмів, що перебували у Програмі попередніх років, але не реалізовувались через брак коштів», – йдеться в повідомленні.

Уточнюється, що загалом у рейтинговому переліку присутні 73 кінопроекти, з яких 32 одержали високу оцінку й можуть бути рекомендовані до включення в Програму та 22 фільми минулих конкурсів. Їх запуск у виробництво може бути здійснено наприкінці 2015 року – на початку 2016 року. Також Програмою передбачено тиражування контрольних та архівних копій фільмів.

«Виділення додаткових коштів на українське кіно — знакова для кінематографу подія, адже це дозволить нам, не зважаючи на обмаль часу, вже цього року запустити виробництво 43 нових, різних за жанром і стилем фільмів. А також провести новий конкурсний відбір», – заявив глава Держкіно Філіп Іллєнко.

Раніше в квітні на зйомки десяти українських фільмів виділили 9 млн грн. На виробництво українських фільмів у 2015 році бюджетом передбачено 63,8 млн грн. Частина вже профінансована.

Джерело: dt.ua