Топ-8 українських фільмів цієї осені

1400752953-1080x675Тривалий час «своє кіно» в українців асоціювалось з радянським чи російським кінематографом. Але за останній рік Україна зробила значний прогрес у створенні нового, вже свого, українського, продукту. «Пороги» пропонують добірку українських фільмів, які вийдуть цієї осені.

«Брати. Остання сповідь»

Режисер: Вікторія Трофименко

Поетичну та драматичну історію складних стосунків двох братів на тлі зачарованих карпатських краєвидів ми зможемо побачити вже незабаром. Після мандрівки фестивалями та збору цілого багажу нагород картина виходить в український прокат 24 вересня.

«Гетьман»

Режисер: Валерій Ямбурський

Дев’ять років минуло з виходу попереднього повнометражного художнього фільму про Богдана Хмельницького, і тепер на нас чекає новий погляд на життя легендарного гетьмана. Вже в жовтні ми матимемо змогу побачити, наскільки близьким для нас, сучасних українських глядачів, виявиться один з «головних героїв» підручника історії за восьмий клас та, за сумісництвом, постать з 5-гривневої купюри.

«Політ золотої мушки»

Режисер: Іван Кравчишин

Яскрава екранізація колоритних оповідань Пана Марциняка (Богдана Волошина) має жанр «української наївної комедії» і представляє Галичину у такому собі «Кустуріца-style». Прем’єру фільму також намічено на жовтень – можливо, як ще один засіб для боротьби з осінньою хандрою?

«Загублене місто»

Режисер: Віталій Потрух

Зйомки фантастичної картини про зону відчуження, паралельні світи та мандрівки в часі проходили ще в 2012 році, але з’явиться в кінотеатрах вона тільки в жовтні 2015-го. На жаль, такий довгий шлях на екрани не є чимось незвичайним для українських фільмів.

«Окупація»

Режисер: Валеріу Жєрєгі

Українсько-молдавсько-румунський фільм про Холодноярську республіку та її боротьбу з більшовиками, судячи з анотацій, має бути не лише історичною драмою, а ще й детективом. Уява жваво малює такого собі «Ад’ютанта його високоповажності»-навпаки, і розумієш, що побачити це було б дійсно цікаво.

«Толока»

Режисер: Михайло Іллєнко

Романтична балада за мотивами творів Шевченка і водночас роздум про драматичну українську історію мала б з’явитися на наших екранах ще в березні 2014 (до 200-річчя з дня народження Кобзаря), але… наразі зйомки призупинено. Віталій Лінецький, виконавець однієї з ролей у картині, пішов з життя влітку 2014. А влітку 2015 було мобілізовано виконавця однієї з головних ролей Дмитра Лінартовича (до речі, ми зможемо побачити його у «Гетьмані», де він грає Тугай-Бея).

«Максим Оса»

Режисер: Іван Сауткін

Екранізація захопливого коміксу Ігоря Баранька про хвацького хорунжого Корсунського полку Максима Осу – справжня подія для українського кіно, але і цю стрічку не оминули труднощі з фінансуванням. Втім, творці сподіваються, що виробництво фільму буде завершене 2016 року. А ми сподіваємося разом із ними.

«Пісня пісень»

Режисер: Єва Нейман

І наостанок – фільм за мотивами оповідань Шолом-Алейхема. Цьогорічний тріумфатор Одеського міжнародного кінофестивалю та учасник Міжнародного кінофестивалю у Карлових Варах. Офіційно прем’єра картини відбулася влітку – на фестивалях, тому ми просто чекаємо на новини про широкий прокат.

Як ми вже побачили, дочекатися цього інколи буває нелегко. Так, це робить кожну прем’єру кожного українського фільму особливою, але й неймовірно сповільнює розвиток української кіноіндустрії. Нам лишається тільки сподіватися, що незабаром все зміниться. І влаштовувати свої власні дні українського кіно – під час прокату відповідних картин.

Джерело: inspired.com.ua