Запоріжці долучилися до продовольчої блокади Криму

12006313_1041377999215077_3542065155516574496_nАктивісти Самооборони Майдану Запоріжжя долучилися до продовольчої блокади Криму. Нагадаємо, що безстрокова акція кримських татар та громадських активістів по торговому блокуванню півострова стартувала у неділю 20 вересня о 12:00 на адміністративному кордоні Херсонської області та анексованого Криму.

Як повідомив спікер Держприкордонслужби Олег Слободян, за минулу ніч та ранок понеділка жодна вантажівка не перетула адмінкордон з окупованою територією.

«Спостерігається тенденція, що частина водіїв, які під’їхали вчора, все-таки повернулися назад. На даний момент взагалі немає вантажівок на контрольному пункті в’їзду-виїзду Чонгар, близько 80 автомобілів – на Каланчаці і близько 110-115 автомобілів стоять на Чаплинці», – сказав спікер відомства.

«Порогам» вдалося поспілкуватися з координатором Самооборони Запорізького Майдану Дмитром Харьковим, який приймає безпосередню участь у блокаді.

«Основними організаторами продовольчої блокади є Кримські татари та Меджеліс. Наша основна задача – допомогати їм. Блокада проходить нормально, на всіх 3 переходах обстановка стабільна. Найважче було зупинити рух вантажного транспорту на КПП Чаплинка та КПП Каланчак, але з вечора вчорашнього дня там все нормально. Скільки триватиме блокада – вирішимо найближчим часом. Запорізький осередок Самооборони Майдану охоче відгукнувся на прохання підтримати акцію від Кримських побратимів і долучився до блокування КПП Чонгар. Прямих погроз ми не отримували, вірогідно наші противники просто бояться, однак нам відомо, що «влада» Криму може вдатися до провокацій із залученням так званної «самооборони Криму», цього ми не боїмося, у випадку агресії – відповідь отримають гідну. На всіх КПП є тісний контакт з предстаниками влади, Прикордонниками, міліцією та СБУ», – заявив Дмитро Харьков.

Щодо погроз Російської влади у відповідь влаштувати енергетичну блокаду Україні, активіст має свою точку зору:

«Ми і так перманентно опиняємося в енергетичній блокаді вже майже 2 роки, однак методів впливу на окупантів півоострову Крим – в України більше», – вважає координатор Самооборони Запорізького Майдану. 

Автор: Марина Ботнарева 

Фото: з архіву Дмитра Харькова