Рідновіри провели народні обряди на честь Покрови

SWeE1s2-fH4Традиційне щорічне свято Покрови відзначили на старовинному Хортицькому святилищі рідновіри. Прихильники слов’янських богів провели давні народні обряди очищення силами стихій, славословлення богам, обряд родючості, хороводи на славу Сонця та Братчину – спільну трапеза всіх учасників святкування. Крім того, народні майстрині презентували величезний рушник – оберіг, вишитий спеціально для захисту українських воїнів, що захищають країну в зоні АТО.

Атмосфера свята була таємничою. Підсилювало це враження те, що майже всі учасники були одягнені в традиційне давньослов’янське або українське вбрання, а також народні пісні, виконувані спеціально запрошеним фольклорно-обрядовим колективом «Оріяни».

Цьогорічний захід зібрав рідновірські громади не лише із Запоріжжя, а й з Харкова, Сміли, Нікополя та Дніпропетровська. До того ж, цікаве й колоритне дійство привернуло увагу туристів та відпочивальників.

«Я взагалі знала, що подібне проводиться, але ніколи не приділяла цьому уваги. А тепер ось на власні очі побачила ці старовинні ритуали, ну і… Мені сподобалось! Як же може не сподобатись, коли здається, що ти переносишся в якісь давно-давно минулі часи, коли ще Русь існувала!», – поділилася своїми враженнями гостя свята Олена

«Ми щороку збираємося на святого Покрова, але ніколи ще не було так багато людей. Навіть ось велике коло Сонця вшанували не розмикаючи руки, це не може мене не радувати!», – розповіла учасниця заходу Анна.

Рідновіри планують влаштувати свято Покрова на Хортиці й наступного року і запрошують усіх охочих зануритись в атмосферу духовного життя стародавніх слов’ян.

Автор: Мар’я Остапенко