Типові проблеми нетипових студентів, або як пристосуватися до нової атмосфери?

socium_peopleВітаю всіх новоспечених студентів та тих, у кого вже промайнули ці неповторні та незабутні роки. За допомогою цієї теми мені б хотілось втілити впевненість у пташенят-першочків, які тільки ступили на першу сходинку цього шляху, чи просто для тих, хто опинився в новому колективі. Я впевнена, що кожен зустрівся з питанням: «Як себе зарекомендувати та справити гарне враження»?

Була піднята тема серед моїх колег, студентів факультету журналістики Запорізького Національного Університету. Я запитала щодо адаптації студентів у соціумі, на що більшість відповіло так: «Дійсно, для кожного це індивідуально, але у перші дні, майже в кожного присутні нервування та розгубленість, що іноді псує репутацію чи просто не дає змоги зосередитись на навчанні».

Але для початку, треба розібратися в тому, що таке соціум і що він собою несе. Відомо, що на сьогодні це така спільнота, яка наділена свіжими ідеями, потенціалом промислового, науково-технічного прогресу, можливо  ціною дегуманізації чи втрати духовних цінностей. На жаль, багато молоді поступово відвертається від «живого спілкування», а для когось це взагалі лячно. Нові знайомства, новий колектив. Спокійнішим здається написати листа в соціальній мережі.  Але наступає момент, коли людина потрапляє в незнайоме середовище, де всі для неї – незнайомці.

Тому я підібрала декілька порад, які допоможуть «стати на ноги в новому житті»:

  1. В перші дні намагайтеся не відриватись від колективу. А якщо ніхто з нових знайомих не підходить до вас, спробуйте завести розмову самостійно.
  2. Постарайтеся якомога швидше запам’ятати імена оточуючих вас людей.
  3. Намагайтеся бути доброзичливим і привітним.
  4. Також було б непогано «помахати рукою» своїй сором’язливості і страхам.

Мені насамперед хотілося б побажати сучасному соціуму більше займатися саморозвитком, спілкуванням із розумними та цікавими людьми. Адже як кажуть: «З ким поведешся – від того й наберешся».

Автор: Катерина Снісаренко