Гуру тайського масажу розкрила секрети його техніки запоріжцям

RSpLZbYK11MМасаж люблять у всьому світі. У кожній країні є свої техніки та методи масажу. Останнім часом у Запоріжжі зросла популярність тайського масажу, але мало хто знайомий з його технікою. «Пороги» дізналися секрети тайського масажу з професійним масажистом Світланою Яценко. Світлана має медичну освіту, практикує тайський масаж вже більше десяти років та постійно вдосконалює себе, відвідуючи семінари та тренінги у різних містах України.

– Світлано, про свій шлях до тайського масажу. Як давно Ви займаєтеся цією справою, з чого все починалося?

– Десять років тому було складно знайти компетентного викладача. Мені пощастило, я навчалася у тайців, які щорічно приїжджали до Києва зі своїм спецкурсом. Цей курс розрахований на професіоналів, там ми по 2 тижні проходили верхню частину тіла, 2 тижні – нижню, стопи і живіт по тижню. Нас готували до лікувальної роботи, адже у Тайланді це основна лікувальна практика. У підсумку за кілька років я засвоїла всю програму лікувального тайського масажу на дуже високому рівні. За роки навчання я активно практикувала і на собі відчула його цілющу дію! Це було для мене настільки великим відкриттям, що я вирішила зробити масаж своєю професією. Паралельно я захопилася аюрведою і остеопатією, теж, до речі, навчаючись у найкращих вчителів в нашій країні і за кордоном. Прагнучи до постійного підвищення свого рівня, отримала другу освіту – медичну. Сьогодні я дивлюся на проблему зі здоров’ям як професіонал відразу з декількох сторін, що дає можливість надавати допомогу ефективними та найбільш природними методами.

– У світі існує багато різних видів і технік масажу. А які використовуєте ви?

– Я починала з тайського масажу – загальний тайський, масаж стоп, масаж живота і лікувальний тайський масаж в моєму арсеналі. Ці техніки дозволили мені розвинути високу чутливість і багато дізнатися про те, як влаштовано тіло людини. Тому остеопатія далася мені легко і я використовую багато остеопатичних технік у своїй роботі. Моє захоплення аюрведою поповнило багаж технік індійським масляним массажем –аб’янгою, і масажем трав’яними мішечками. Іспанський масаж я використовую дуже рідко, це релакс-масаж. А я приділяю більше уваги у своїй роботі на відновлення здоров’я.

Ks3Ht3mVrkw– Чим тайський масаж, який ви практикуєте, відрізняється від інших видів масажу? У чому його переваги?

– У нього декілька переваг. По-перше, його вплив на м’язи дуже сильний! Сама техніка масажу заснована на тому, щоб розслабити м’яз, зняти з неї спазм. По-друге, оскільки в масажі багато пасивних рухів, (його за це ще називають йога-масажем) ми розтягуємо зв’язки і опрацьовуємо суглоби.
І по-третє, оскільки ця техніка прийшла до нас зі Сходу, то особливість цього масажу у відновленні течії енергії в тілі. Саме з цим пов’язаний стан після сеансу – почуття, спокою, впевненості в собі і щастя.

– З якими захворюваннями можна до Вас звертатися? Що лікується за допомогою тайського масажу?

– Більшість людей звертаються зі скаргами на біль в тій чи іншій частині тіла, найчастіше з м’язовими болями – близько 80%. Оскільки у нас немає спеціального лікаря, який займається проблемами м’язів, то люди після звернень до лікаря і не отримавши полегшення приходять саме на масаж, сподіваючись здобути тут звільнення від болю. Тому найчастіше приходять зі скаргами на болі в спині, шиї, плечі, коліні. Ще дуже часто приходять ті, хто багато працюють і мало рухаються. Так, їм теж дуже потрібен масаж, як засіб гармонізації та релаксації. Масаж допомагає нормалізувати тонус м’язів, прибрати дисбаланс у опорно-руховій системі і це прибирає біль. Глибоке розслаблення після сеансу дуже позитивно впливає на нервову систему.

– Як часто потрібно робити масаж в якості профілактики будь-яких захворювань?

Тайці нас навчали робити масаж здоровим людям для профілактики раз на місяць. Але при нашому ритмі життя, навантаженнях і стресах я рекомендую один раз на тиждень. Якщо це робити регулярно,  проблеми в тілі не встигнуть накопичитися і перерости у діагноз.

– Які протипоказання можуть бути у даного виду масажу?

Це остеопороз, варикоз та тромбоз. Інші протипоказання як і у інших видів масажу – інфекція, шкірне захворювання, інтоксикація, лихоманка.

SKc14jOSnKM– Скільки часу триває сеанс масажу? Від чого це залежить?

– Тривалість масажу залежить від його мети. Лікувальний масаж робиться з акцентом на проблемну зону, він може тривати до 2-х годин. Якщо говорити про профілактичний масаж – це стандартний протокол, масаж з метою зняття стресу, коли не заподіюється дискомфорту і не опрацьовуються проблемні місця. Час може бути різним,у середньому це 1,5 години.

– На сьогоднішній день, Ви не тільки практик, а й викладач. Що входить в програму навчання? І для кого розрахований курс?

Цей масаж приваблює тим, що для його виконання не потрібно спеціальних умов. Він ідеальний, коли мова йде про масаж для своїх близьких. Навчатися приходять всі, масажисти і новачки, незалежно від досвіду. Курс побудований від простого до складного, докладний і зрозумілий для будь-якої людини.

– Що найбільше Вам подобається у вашій професії?

Мені подобається дивитися на результат своєї роботи. Коли людина приходить з болем у плечі, яка мучила його 10 років, і після курсу масажу забуває про неї. Подобається, коли людина перестає кульгати після сеансу. Коли вона починає добре спати і взагалі дивиться на світ іншими очима. Масаж це не просто процедура, це місце, де людина відчуває любов і доброзичливість. Це змінює її. Нехай ненадовго, але змінює.
Ще подобається навчати інших. Щоб більше людей володіло цією практикою, адже вона так потрібна всім сьогодні.

– А хто вам робить масаж?

– Класичний масаж або остеопатію – мої колеги. Тайський – мій учень.

Автори: Ярослав Бардаков, Яна Мостова