Студенти ЗНУ взяли участь у ключовій для України масмедійній події року

12185246_1107981805886572_5747875879601132960_o-1024x6835-7 листопада в Києві проходив V Міжнародний «Новомедіафорум», який організувала Асоціація журналістів, видавців та мовців «Новомедіа». Завдяки форуму більше 300 молодих журналістів змогли перейняти досвід 55 медіа-експертів та професійних журналістів. У тренінгах та дискусіях брали участь і студенти факультету журналістики Запорізького національного університету Ілона Давиденкова, Максим Савченко та Марина Галич. 

Під час відкриття «Новомедіафоруму» важливу для студентів думку висловив президент MediaIliance International Рональд Харріс,журналіст, який понад п’ятдесят років присвятив радіомовленню: «Робота приходить і йде, а покликання залишається. Це – пристрасть і внутрішнє спонукання до чогось від самого народження», – зазначив він.

Переконатися у цьому твердженні майбутнім медійникам допомогла тревел-журналіст, корреспондент каналу «1+1» Аліса Якубович, яка намагалась переконати аудиторію в тому, що журналістові необхідно зважуватися на відчайдушні експерименти в житті та професії. Це, за словами спікера, призводить до над-ідеї, яка, в свою чергу, допомагає створити авторські проекти.

IMG_8048Під час другого дня форуму найбільш очікуваною для молодих журналістів стала зустріч із генеральним директором Національної телерадіокомпанії України Зурабом Аласанією, заступником директора каналу «Промінь» Галиною Бабій, головним редактором Громадського радіо Кирилом Лукеренко та членом наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України Світланою Остапою. Зустріч була найбільш очікуваною не лише через те, що тема суспільного мовлення – цікава, але й тому, що цю тему будуть висвітлювати професіонали, які вже творять суспільне мовлення своїми руками.

Зокрема Зураб Аласанія розповів про те, на якому етапі перебуває створення суспільного мовлення в Україні та поділився проблемами щодо його розвитку.
«Одна справа, коли ми мислимо як суспільне. І робимо певні речі не пускаючи в ефір «джинси», «заказухи» і схожого контенту. А інша справа – робити класну картинку. Люди чекають, що ми маємо стати суспільним уже зараз. Але ж, наприклад, в UA:Перший ми все робимо на колінках, бо на класну картинку у нас немає грошей. І не було. І про жодне збільшення бюджету мова йти не може», розповів він.

12184151_1107990555885697_5628298244643558695_o1-1024x683Під час третього і останнього дня форуму студенти послухали виступ виконавчого віце-президента Міжнародного інституту бізнесу Юрія Зеленіна, якийподілився думками щодо функціонування журналістики як соціально відповідального бізнесу. Спікер презентував статистичні дані щодо відсотку людей, які не довіряють ЗМІ. Таких, за його даними, лише 34 відсотки. Підбиваючи підсумки не лише свого виступу, але і виводячи одну з головних ідей форуму, Юрій Зеленін відзначив:«Люди, які читають книжки, завжди будуть управляти тими людьми, які дивляться телевізор. Я говорю не про те, що телевізор поганий, я говорю, що потрібно критично осмислити інформацію, яку вам подають, а книжки – завжди дають можливість думати».

Участь студентів факультету журналістики у міжнародному медіафорумі стала джерелом отримання нового професійного досвіду та засвідчила представництво Запорізького національного університету та факультету журналістики на одному з ключових подій сфери медіа в Україні.

Автор: Марина Галич

Фото: прес-центру «Новомедіафоруму»