Чи читають запоріжці?

PZ7cQwzjE8wВідпочинок за читанням книги вже давно зайняв свою нішу у житті багатьох людей. Але з розвитком технологій, починаючи з середини 20 століття, почало з’являтись багато альтернатив книзі. Телебачення, а з часом йІнтернет, відібрали у книги велику аудиторію. А чи читають запоріжці у вільний час? Тим паче молодь, яка зараз є головним користувачем нових технологій.

Було проведено опитування людей віком від 16 до 40 років на предмет ставлення до читання у вільний час. Абсолютну більшість складають студенти від 18 до 25 років. Виявилося, що переважна кількість (81,2%) стабільно читає, в той час як решта вважає такий відпочинок нецікавим для себе.

Більшість віддає побажання класиці. Найчастіше згадувалися Ремарк, Хемінгуей, Кафка та інші. Решта опитуваних задовольняється другосортними детективами, казками, віршами та коміксами.

І хоча переважна більшість залишилась відданою літературі, деякі зміни все ж таки є. Книга як спосіб донесення творчості у 21 столітті втратила цінність. Перевагу надають електронним гаджетам за їх компактність та зручність. Багато книг перенесено в електронний формат, і вони є у вільному доступі в Інтернеті. Це є безперечною перевагою технологічного прогресу.

Така ситуація дає гарні надії на існування літератури в цілому. А книга і надалі залишається найкращим подарунком на свято.

Автор: Максим Назаров