Цікаві факти для книголюбів

В епоху стрімко розвиваючих інформаційних технологій любителів читати книги не так вже багато. Але все-таки вони є, і спеціально для них, справжніх книголюбів пропоную декілька цікавих фактів.

Агата Крісті — найзнаменитіша в світі письменниця. Її незвичайні детективи переведені на 44 мови світу, а загальний тираж складає більше двох мільярдів примірників.

В даний час основними покупцями книг є люди, вік яких становить від 45 років і старше. Саме вони купують більше 50% книг із загального числа світових продажів літератури.

Перше місце за кількістю написаних творів займає Лопе де Вега. Іспанський драматург за все своє життя написав 1800 п’єс.

У придбанні книг лідируючу позицію займають жінки. Вони обганяють чоловіків, купуючи 68% книг.

Може, це здасться дивним, але у світі існує хвороба, іменована бібліоклептоманієй. Людям, страждаючим від цієї хвороби, подобається красти книги. Стівен Блумберг — найвідоміший бібліоклептоман. За своє життя він обікрав 268 бібліотеки, викравши понад 23 тисяч рідкісних книг, які в сумі оцінюються на 20 мільйонів доларів. Для поповнення своєї незвичайної колекції Блумберг йшов на величезний ризик і проникав в бібліотеки, використовуючи шахту ліфта і вентиляційні системи.

У ваговій категорії перше місце займає географічний атлас. Він знаходиться в Британському музеї і його вага становить 320 кг. Висота атласу — більше 1 метра.

У книжковому світі існують і ліліпути. Важко уявити, що дванадцять крихітних книг світу можуть вміститися в столову ложку! Тим не менш, це можливо. До найменших книжечок відносяться екземпляри Конституції Франції, Корану, англійського словника, що включає в себе більше 12 тисяч слів та інших книг.

У минулі часи люди розставляли книги на полицях корінцями до стіни, а не переднім обрізом, як це роблять зараз.

За тиждень любителі читання проводять за книгами в середньому близько 6,5 годин.

Багато читачів доходять до 18 сторінки, а потім втрачають до книги інтерес.

Щоб написати хороший роман, автору потрібно приблизно 475 годин.

Люди, які постійно читають книги, беруть участь у благодійних та волонтерських роботах в 2,5 рази, а в спортивних заходах в 1,5 частіше, ніж ті, які належать до літератури нейтрально.

Більше читайте книг, адже є дуже багато цікавинок. Розвивайте свої здібності  і самі ж розвивайтесь. Таланти є у кожного:хтось пише вірші, хтось пише свою першу книгу…Дізнаємось все ж ми з книг…

Автор: Каріна Шадура