Проблематика сучасної медицини в Українi

wenS-O9eDJcДе-юре медицина в Україні безкоштовна, але де-факто за кожен візит до лікаря необхідно викласти чималеньку суму. Більше того, прийти до державної лікарні і отримати безкоштовну медичну допомогу найвищої якості майже неможливо.

У західних країнах медицина не лише самоокупається, а й приносить прибуток в бюджет країни.Майже всi розумiють, що здоров’я – це продукт за який треба платити. І чим кращий продукт, ви хочете отримати – тим вище ціна, яку ви платите.

В Україні ж все навпаки: платність медичних послуг не завжди гарантує їх якість. Мені здається, що навіть медичне страхування в Україні не наблизить нас до західних країн в якості допомоги.

Актуальність цієї проблеми полягає в тому, що люди хочуть отримувати якісне обслуговування, але для того, щоб задовольнити потреби споживачів, необхідно вирішити проблему закоронних iнвестицiй у розвиток та модернiзацiю медицини в Українi.

Аналіз наукових праць показує, що в Українi низька якість медичної допомоги. Ще 20 років тому людина, прийшовши в лікарню, отримувала найякісніше лікування та діагностику безкоштовно. Тепер це серйозна проблема, оскільки для того, щоб одержати високу якість і самі передові методи дiагностики, людина повинна заплатити 3000-10000 грн з власного гаманця, бо держава видiляє  лише 12 грн на день на одного пацієнта в терапевтичних цілях.

Коли людина приходить в лікарню з серйозною травмою, можуть бути деякі ситуації, які можна умовно розділити на дві групи: платне лiкування і безкоштовне, яке пропонується державою. Яка різниця? У першому випадку людина отримає  якіснi лікарськi препарати і можливо, навіть дiагностику з використанням дорогого обладнання. У другому випадку це тільки  недорогi препарати, абияке обстеження та неякiснадіагностика обладнанням часiв СРСР. І кожен вибирає курс лікування відповідно можливостям свого гаманця.

Я вважаю, що ця проблема може зрушити з мертвої точки тільки завдяки збільшенню фінансування в сферу медицини i дiагностики. Якщо держава не може підтримувати медичні заклади за бюджетні кошти, то треба залучати iноземних інвесторів.

Здоров’я для всіх є життєво важливим, і загальне розуміння цього є рушійною силою для поліпшення ситуацiї у сфері охорони здоров’я в цілому.

Автор: Владислав Болтков

За матеріалами: ukrdoc.com.uai-medic.com.uamybook.biz.ua.