“Творчість в стіл”

Безымянный“Страшну, непримиренну боротьбу веде посередність з усім, що її перевершує “

Мартін Лютер

Феномен геніальності росхитує човен, переповнений стереотипами. Ще трішки – і він піде на дно, якщо масовість не прокинеться.

Митці, перед якими були закриті усі двері,які страждали від впертості обмежених канонів сучасності, зараз радіють у труні. Проблема – у      нерозумінні сучасниками іноваційності генія. Тільки з плином часу суть цінності розкривається, пройшовши тернистий шлях відторгнення. Найталановитіших художників вважали нездарами. Поетів, твори яких не розуміли раніше, вважають перлинами всесвітньої літератури зараз. Один з моїх найулюбленіших письменників Франц Кафка за все своє життя опублікував лише декілька власних оповідань. Тепер його творами зачитуються мільйони, захоплюючись абсурдністю, парадоксальністю творчості письменника. Ван Гог, шалений живописець-постімпресіоніст,якому при житті вдалося продати лише одну зі своїх картин. Сьогодні його живописні витвори входять у категорію «Найдорожчих картин світу». Наукові праці засновника семіології і структур лінгвістики Фердинанда де Сосюра вважали поверхневими і позбавленими доказів. І лише через півстоліття він був названий «батьком» лінгвістики ХХ століття. Геніїв вважали диваками. Шкода, що ідеї великих умів були забуті, сховані в стіл. Варто згадати ганебну історію заборони генетики, в результаті чого ця наука відстала на десятиріччя від зарубіжної. Суспільство, тримаючись всім своїм яством за впорядкованість, звичне сприйняття речей, хибно забороняло собі рости.

Зараз ми знаходимось на циферблаті часу інформаційної ери. В сучасному культурному просторі з’являється все більше концептуальних напрямів. Знайомити світ з власною творчістю не важче, ніж «клікати мишкою». На жаль, ця спрага втиснювати когось в рамки існує і зараз. Посередні особистості намагаються блокувати шлях тому, що не підвладне їх розумінню та сприйняттю. Примітивне має більший попит в усіх сферах, ніж глибинне і талановите. До зорей дотягнутись може не кожен. Генії постають першопрохідцями, відкривають очі усьому світові, вони як вогники, які освітлюють людству шлях у майбутнє. Поки натовп спить, – митець створює, спілкується зі всесвітом мовою підсвідомості. Перефразуючи відомий вислів про поетів, генії теж «закарбовуються в віках, бо їхній дар – народжувати вічність!»

Автор: Яна Тимчук