Варто замислитись

Сьогодні в світі існує велика кількість проблем, які потребують негайних рішень, але найголовніша – стан сучасної екології. Ми живемо у XXI столітті, коли наше життя заполонила техніка. Нові технології значно покращують побут, вони зручні у використанні. Наприклад раніше брудні речі прали руками з милом, зараз можна покласти їх до пральної машинки , додати порошок і натиснути кнопку . Також сучасне життя не можна уявити без автомобілів. Для нас це швидкий та зручний транспорт для пересування. Використання одноразового посуду значно спрощує людині справи.

Після Науково-технічної революції у XIX столітті вчені різних країн почали працювати в різноманітних напрямках. Одним із гучних відкриттів було освоєння космосу. З цього моменту у нашої планети з’явилися штучні супутники. Але чи замислювались ви над наслідками?

За останні 50 років життя людей різко змінилося, на жаль, в гіршу сторону. Почало усе зникати: види рослин і тварин, природні корисні копалини, ліси, поля, зрештою все, де побувала людина.

Недарма екологи занепокоїлися, адже з’явилося безліч глобальних проблем. В Австралії влітку небезпечно знаходитися на сонці, тому що саме над цією країною найбільше дірок в озоновому шарі атмосфери, через які потрапляє велика доза ультрафіолетових променів, які негативно впливають на здоров’я людини.  Після Сочінської олімпіади 2014 року багато тварин, комах, птахів залишилися без домівок. Зараз, проходячи центром міста можна зустріти єнота. Машини, на яких ми звикли пересуватися викидають хімічні речовини у повітря, які вбивають наші легені.  Воду, яку змиває пральна техніка, забруднює річки, моря, океани, тим самим знищує їх мешканців. Там, де раніше були великі простори зеленої території, виросли залізобетонні джунглі.

Нові технології зручні, але вони шкодять найголовнішому – здоров’ю. Не тільки нашому, а й всьому живому, що оточую нас. Треба робити висновки, створювати альтернативу  природним корисним копалинам, насаджувати, а не вирубати ліса, піклуватися про тварин та милуватися рослинами.

Проблеми сучасної екології – проблема кожного з нас. Треба міркувати про те, що та в якому стані ми залишимо нащадкам, і робити вже зараз, адже може біти пізно.

Автор: Олена Міщенко