Як зустрічають Новий рік в різних країнах?

Новий рік, один з найулюбленіших і найчарівніших свят для дорослих та діток. Його з нетерпінням чекають в кожній оселі, де прикрашають ялинку різнокольоровими іграшками та вогнями, купують рідним та друзям подарунки, а в будинку чути запах мандаринок. А коли настає північ, під бій курантів тримаючи в руках келих шампанського загадують бажання.  Але в кожної країни різні традиції. Наприклад:

Іспанія

В Іспанії потрібно з’їсти 12 виноградин, а останню виноградину потрібно знищити стоячи на одній нозі, щоб іншою ногою можна було ввійти в Новий рік.  Цей звичай був заснований в 1909 році, в цьому році був зібраний рясний урожай винограду і фермери не знали що з ним робити і таким чином придумали, як їм продати таку величезну кількість фруктів. Так гадається що в Новому році з’їдений виноград принесе процвітання.

Бразилія

Бразильці напередодні Нового року, одягають білий одяг, який згідно з повір’ям, повинне привести їх щастя і спокій у наступному році.

А також на всіх пляжах у Бразилії, за день до нового року, жителі випускають у морі кораблі з подарунками для богині моря – Yemаnji і кидають білі квіти в хвилі. Це дуже красиво! У такий спосіб жителі хочуть залучити удачу, процвітання і багатства в наступному році.

Таїланд

У Таїланді Новий рік відзначають 13 квітня, відзначають свято 3 дні, але в багатьох містах свято продовжуються аж до 19 числа. Тайці називають це свято Wan Songkran, що перекладається як пересування з одного місця на інше. В день святкування вся родина обов’язково йде до храму, щоб піднести кращі страви священнослужителям на знак поваги до буддистської мудрості.

Швеція

Новий рік у Швеції святкують не один, а декілька днів. В новорічну ніч вулиці яскраво освітлені, а у всіх будинках мерехтять гірлянди або запалені свічки. А ще, традиційним подарунком на Новий рік у Швеції вважаються саморобні свічки, що символізують веселощі, привітність і дружбу. Також діти перед Новим роком обирають королеву світла – Лютецію. Її одягають у прекрасну білу сукню, а на голову надягають корону із запаленими свічками. Лютеція не лише радує оточуючих своєю красою, а й приносить подарунки дітлахам і ласощі домашнім тваринкам: кішці – вершки, собаці – цукрову кісточку, віслюку – морквинку.

Філіппіни

Уся сім’я напередодні нового року зібраться разом щоб в наступному році ніхто не помер. На святковому столі філіппінці повинні обов’язково лежать 12 круглих плодів, що символізують всі місяці року. Круглі плоди, згідно з місцевими легендами, принесуть процвітання і гроші. Деякі жителі, сподіваючись, щоб убезпечити свої багатства в наступному році, ходять навколо будинку і шумлять каструлею заповненою монетами. А ось діти напередодні нового року, традиційно, стрибають у висоту, щоб рости ще більшими!

Японія

Новий рік в Японії називається O-Sh?gatsu, що означає перший місяць року. За традицією опівночі в Японії лунає 108 ударів дзвонів буддійських храмів, які повинні звільнити жителів від злих сил. Згідно з буддійськими віруваннями, людину обтяжують 108 турбот, і вважається, що з останнім ударом дзвону зникають всі неприємності. Новий рік в Японії триває три дні. Ось ця схожість з країною в якій ми живемо! Правда у нас два тижні … а не 3 дні.

Та ще багато існує цікавих країн з їхніми традиціями, які показують культуру та минуле країни. І кожне вірування та є по своєму гарне та оригінальне.

Автор: Діана Слісаренко