Які здібності потрібно мати журналісту?

Давайте почнемо з самого початку: вам необхідно вміти писати. І не шкільні твори, не вірші, не записи в щоденниках, а нові сюжети і тематичні статті. Для початку, вам потрібно буде навчитися задовольняти потреби читача, а потім структурувати історії в публікації. Вам потрібно буде писати в зазначені проміжки часу і в найкоротші терміни, необхідно вміти редагувати історії за стилем і обсягом. Ви повинні вміти писати, не обов’язково за стандартом великих письменників, але й просто в зрозумілій формі і, в основному, швидко, короткі речення, які передають коротко, про що говориться.

Гарне написання – передусім питання запам’ятовування. Жоден кореспондент не досягає вершин у своїй кар’єрі, якщо у нього погано з правописом, якщо він не може правильно писати слова, то майже напевно не знає значення більшості слів, які не може написати. Якщо кореспондент пише прості речення, які скоріше короткі, ніж довгі, то у нього буде набагато менше проблем з пунктуацією. Вважається, що пунктуація робить читання простіше, але якщо текст легко читати, то потреба в пунктуації зменшується.

Вам необхідно буде знати як знаходити сюжети. Журналістика – це складання звітів про події зараз і про те, що станеться в майбутньому. До того часу, як сюжет потрапляє в друк, це старі новини. Академіки високо перевіряють друковані слова, але як журналіст, ваші краще дослідницькі інструменти ймовірно будуть телефон та інтернет, оскільки вони допомагає вам знайти людей для інтерв’ю. Вам також буде необхідно навчитися придумувати ідеї для сюжетів. Потрібно буде вивчати, що цікаво вашій публіці і як знайти нові історії, які вони хочуть прочитати перед тим, як вони усвідомлюють, що вони це дійсно хочуть прочитати. Щоб написати і досліджувати сюжет просто, потрібно зрозуміти вашу тему. Якщо ви фахівець написання про конкретну тему, то вам потрібно знати жаргонні вирази і вміти правильно їх вживати, необхідно вміти забезпечувати контекст до вашого сюжету заповнюючи відповідні походження історії. Газетна журналістика часто розглядається гламурно і захоплююче, але, як і в будь-якій професії, успіх приходить тільки після тривалої і важкої роботи, щоденної діяльності. Однак, кожен день в газетах – різний і тренування, яку ви отримаєте, дасть вам можливість вивчити широкий діапазон новин і функцій.

Вміння, які потрібні, в основному залежать від виду журналістики, яким ви хочете займатися. Якщо в пресі, більшість журналістів скажуть вам, що найважливіші вміння це завзятість, уяву, дисципліна і величезна впевненість у собі. Більш конкретно, журнализм включає в себе ряд завдань. У друкування буде включено: складання звітів, особливості написання, суб-редагування, фотографування, планування, включення ілюстрацій і побудова графіків і головний спеціаліст працює над малюванням мультиків і складанням кросвордів для вивчення історії сюжету і введенням в експлуатацію це всієї роботи. НЖУ (Національний Союз Журналістів) також включає в себе авторів, перекладачів, працівників з виробництва книг і працівників у пресі по зв’язкам свого персоналу з громадськістю. Ви можете отримати вигоду зі звичайних навичок, таких як скорочення, розуміння принципів мовного та візуального представлення, досвід у пошуках і знайомство з офісним програмним забезпеченням.

У теле- або заради мовленні, ви можете знайти себе в написанні сценаріїв, складанні звітів, поданні, редагуванні або навіть у виробництві аудіо і відео. З ростом цифрових ЗМІ, віщальний журнализм змінюється радикально; і радіо, і тележурналізм можуть придбати цілий новий діапазон технічних умінь, щоб іти разом зі звичайними навичками, перерахованими вище. Швидко розширюється поле онлайн журналізму, що являє собою навіть ще більші проблеми. Збільшення кількості журналістів має прийняти “Портфоліо” – підхід до своєї кар’єри. Навіть ті, хто не фрілансери розуміють, що він можуть знадобитися для роботи в журналі, на веб-сайті і мультимедійних презентаціях в рамках однієї компанії.

Газетний журналізм спирається на всі знання та вміння, які ви придбали і може дати вам величезне почуття досягнення мети. Якщо ви отримаєте те, що воно дає, то журналізм може стати професією для вас!

Автор: Віктор Посунько