Відомий історик презентував у ЗНУ книгу про стосунки Росії та України

Братня навалаНауково-популярну книгу «”Братня” навала. Війни Росії проти України ХІІ-ХХІ ст.» 17 лютого презентували студентам та викладачам Запорізького національного університету. Розказати про зміст та історію створення «”Братньої” навали…» до Запоріжжя приїхав один з авторів,  доктор історичних наук, голова відділу Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України, професор Віктор Брехуненко.

Віктор Брехуненко«Над книжкою працювали чотири автори, кожний писав про окремий історичний період: Михайло Корнієнко – про 12-13 століття, я писав про добу 15-18 століття, Михайло Ковальчук – війна проти більшовістської Росії, Володимир Ковальчук – доба УПА, ОУН. Ми поставили за мету зробити цю книжку доступною для широкого загалу людей, постаралися наповнити її цікавою інформацією та ілюстративним матеріалом. Книга розрахована не тільки на спеціалістів-істориків, вона має науково-популярний формат. Частину накладу ми безкоштовно передали на фронт, з розрахунку – кожна рота української армії Національної гвардії має отримати хоча б по одній книжці», – підкреслив Віктор Брехуненко.

Братня навала (2)Зміст книжки «”Братня” навала…» наскрізь пронизаний історичними паралелями, перегуками воєнних періодів минулих століть та сьогодення. Автори підіймають питання сучасної термінології та періодизації української історіографії в контексті військових подій. Читач має змогу проаналізувати основні тенденції імпериалістичної політики, стратегії ідеологічного впливу Росії на Україну.

Організаторами заходу виступили історичний факультет Запорізького національного університету на чолі з деканом Володимиром Мільчевим,  Голова Правління «Ради ветеранів АТО» Вячеслав Зайцев та Запорізьке наукове товариство ім. Якова Новицького.

ЗНУАудиторія ставила питання про вплив пропаганди у час інформаційної війни, сутність історичних міфів та поняття п’ятої колонни. Студенти поцікавилися прогнозами гостей зустрічі щодо майбутнього України. Без вийнятку всі організатори презентації налаштовані максимально оптимістично, з надією на позитивний розвиток подальших історичних подій.

Автор: Олександра Лозов’юк