Науковці України та США обговорюють в ЗНУ актуальні проблеми медіаосвіти

IMG_00233 березня у Запорізькому національному університеті відбулася науково-практична конференція «Актуальні проблеми медіаосвіти в Україні та світі». Своїм досвідом з впровадження медіаграмотності з викладачами та студентами нашого вишу поділилися завідувач кафедри реклами та зв’язків з громадськістю Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Президент Академії української преси Валерій Іванов, засновник видання «Дзеркало тижня» Володимир Мостовой та професор Індіанського університету Шерон Річарді-Фолвелл.

«Медіаграмотність напряму пов’язана зі стандартами журналістики чому, тому що, якби журналісти працювали за стандартами, тоді б у медіаосвіті не було б потреби, інформація була б достовірна, збалансована, без перекручень. На жаль, зараз ми працюємо в умовах, коли про це можна тільки мріяти. Мені закидають, що я зраджую журналістиці – вчу недовіряти журналістам. Може бути, це дійсно так, бо програма з впровадження медіаграмотності в Україні ставить за мету критично сприймати інформацію. Якщо журналісти не перевіряють інформацію, її мають перевіряти споживачі», – вважає Валерій Іванов.

IMG_0024Також Валерій Іванов поділився досягненнями Академії Української Преси у впровадженні медіаосвіти. На сьогодні у двох тисячах шкіл різних регіонів України вже є окрема дисципліна «медіаосвіта», були розроблені освітні програми, підручники, посібники, навчально-методичні матеріали для викладачів курсу та школярів різного віку.

Шерон Річарді-Фолвелл, професор Індіанського університету зазначила, що зараз, коли в Америці готуються до президентських виборів, висвітлення правдивої інформації є дуже актуальним.

IMG_0053«Зараз в Америці проводиться президентська кампанія. Всі дуже добре знають, що один із кандидатів, Дональд Трамп подає неправдиву інформацію. Цю неправду необхідно подолати саме в пресі, тому американські журналісти шукають методи, які допоможуть правильно подавати таку інформацію. Поки що це не дуже добре вдається, бо Дональд Трамп – небезпечний для американського суспільства, багато людей намагалися відвернути його від президентських виборів, але поки це не дало жодних результатів», – розповіла Шерон Річарді-Фолвелл.

Обговорювати проблем медіаграмотності продовжили на секційних засіданнях.

Автор: Алина Булава