Нові можливості для наукових досліджень

Зустріч у ЗНУ 1З 14 по 24 березня у бібліотеці Запорізького національного університету було проведено серію онлайн-семінарів від медіакомпанії «Thompson Reuters». Темою  одного з них стало ознайомлення молодих науковців та науковців-практиків із платформою «Web of Science». 

21 березня участь у вебінарі взяли  студенти факультету журналістики 4 курсу в межах дисципліни «Міжнародна журналістика», викладач – доцент Тетяна Іванюха.

Студенти мали змогу дізнатись про основи роботи з «Web of Science», а також про можливості, котрими можна скористатись у бібліотеці ЗНУ, адже сам вебінар проводився у читальному залі для викладачів. Наразі у читальному залі проводиться виставка, присвячена європейській та євроатлантиччній інтеграції України. Кожен бажаючий може ознайомитися з останніми науковими публікаціями та матеріалами з цієї теми. Тут представлені книги, інформаційні матеріали та журнальні видання за різними сферами співпраці України та Європи. Так, для студентів є відкритою інформація щодо європейської інтеграції України у економічному, правовому, науковому та освітньому вимірах. Також окремо представлений стенд, присвячений Організації об’єднаних націй. Зустріч у ЗНУ 2

Також працівники бібліотеки розповіли про наявний у бібліотеці інформаційний ресурс для медіа досліджень PressReader, що дає доступ до преси різних країн. Тут студенти зможуть віднайти міжнародні видання більше, ніж на 60 мовах.

Безпосередньо на вебінарі студенти познайомилися з основними принципами роботи з інтернет-платформою «Web of Science». «Web of Science» – це електронна реферативна база наукових та науково-популярних праць, що розрахована на студентів та науковців-практиків. Вона дає можливість швидкого пошуку наукових робіт для написання власного наукового дослідження. Система допоможе науковцям зорієнтуватися у великому потоці інформації, знайти найбільш релевантні щодо запиту користувачів матеріали, віднайти найбільш популярні та авторитетні наукові публікації та видання. Платформа «Web of Science» та бази даних, розташовані на ній, вміщують понад 100000 журналів – 12700 з них є найбільш впливовими; 60000 наукових монографій, структурованих за напрямами досліджень. З-поміж багатьох баз даних, користувачам платформи відкриваються, зокрема, три найбільші бази даних – Міжнародна дисциплінарна база даних, Регіональна база даних та Центральна база даних – «Web of Science Core Collection». Наукові праці, що надходять до баз даних, проходять процедуру наукового рецензування, збереження авторського права у наукових працях перевіряється незалежними експертами, а тому можна бути певним, що наукове дослідження, використане для подальшої наукової розробки, буде актуальним та перевіреним.

Окрім цього, студентам розповіли про основні етапи проведення наукового дослідження з використанням баз даних – відбір журналу для подальшої публікації та підготовка до неї, а також про швидкі та автоматизовані способи уніфікації наукового тексту та основи створення власної наукової репутації.

Автор: Марина Дем’яненко