Студенти журфаку ЗНУ довідалися про секрети медіаосвіти від харківських колег

Лекція з медіаграмотності 2Доцент кафедри журналістики університету ім. Каразіна – Тетяна Козакова провела лекцію для студентів факультету журналістики 28 березня. Під час зустрічі обговорювались питання медіаосвіти в цілому і про досвід харківчан в провадженні цієї дисципліни.

«Суспільство вирішило зробити захист від неякісного інформаційного продукту. Наприклад, у Європі є спецкурси, де розповідають про брудні технології та піар. У нас це тільки починає народжуватись і Харків це підтримав», – зазначила пані Тетяна.

Розпочалась лекція з питань ставлення до журналістів у суспільстві, професійних обов’язків та заборон. Обговорювали ці аспекти журналістики у ключі медіаграмотності. Тетяна Володимирівна ділилась власним досвідом роботи у газеті «Харківські вісті». Багато запитань та пропозицій виникло у студентів, коли мова зайшла про якісну та неякісну інформацію в Інтернет – просторі.Лекція з медіаграмотності 3

Тетяна Володимирівна пояснила різницю у термінології. Харківські спеціалісти розділяють медіаосвіту і медіа просвіту. Перший термін стосується виключно працівників медійних сфер і означає здобуття нових професійних знань. Другий термін – дисципліна, що покликана навчити споживачів орієнтуватися у інформаційнимх потоках.

Крім роботи в університеті Тетяна Козакова працює в Академії безперервної освіти для вчителів. Доцент навчає вчителів як розповідати дітям  про інформаційні загрози. А також, що життя в оточенні масової культури є потенційно небезпечним.

Автор: Олександра Бекірова