У Запоріжжі відбувся творчій вечір, присвячений Ліні Костенко

Творчій вечір Ліни Костенко19 березня молодіжна громадська організація «Сокіл» провела у Запоріжжі творчий вечір на честь  дня народження Ліни Костенко. Учасники заходу дискутували про життя та творчість письменниці, читали вірші, обговорювали роман «Записки українського самашедшего».

«Ліна Василівна – одна з найвидатніших поетів та письменників, які тільки були в українській літературі. Її творчість несе не лише естетичну насолоду, вона ще й здатна змінити світогляд, спонукати людину до дій та змін у своєму житті та житті суспільства. Сьогодні основну увагу ми приділили її єдиному прозовому твору «Записки українського самашедшего», адже суспільно-політичні проблеми, які підіймаються у творі є актуальними й на сьогодні», – наголосила активістка «Соколу» Єлизавета Хассай.

Гості вечора читали улюблені вірші поетеси, висловлювали свої думки з приводу впливу та значенні творчості та громадської діяльності Ліни Костенко. Особливу увагу учасники заходу приділили обговоренню роману «Записки українського самашедшего». Зокрема, мова йшла про те, що «Записки українського самашедшего» – це неприємна правда про всіх нас, яку ми маємо знати, щоб змінитись і змінити свою країну на краще. Незважаючи на негатив, який заполонив весь твір, в кінці роману все ж з’являється проблиск: нова генерація українців вчиняє Помаранчеву революцію, яка вселила надію в серця замучених українців і наповнила їх силою.

Творчій вечір закінчився переглядом відеороликів, у яких відомі українські актори, серед яких Володимир Горянський, Остап Ступка, Ольга Сумська, читають поезії Ліни Костенко.

Автор: Інна Єганян