Фахівці із США подбають про доброчесність запорізьких студентів

Академічна доброчесністьАмериканські Ради з міжнародної освіти спільно з Міністерством освіти та науки за підтримки Посольства Сполучених Штатів в Україні започатковують проект сприяння академічній доброчесності. Студентів та викладачів 10 українських вузів, серед яких і Запорізький національний університет, навчатимуть як боротися з шахрайством та плагіатом.

«Академічна доброчесність – це свідоме сповідування етичних та правових норм та принципів в академічному процесі. Це означає, що принципи плагіювання, списування, хабарництва не єдопустимими в академічному процесі і за порушники цих норм повинні нести певну відповідальність. Таке визначення прописано ст. 35 проекту ЗУ «Про освіту», – розповів координатор проекту Тарас Тимочко.

Проект має на меті не лише інформувати студентів та викладачів про принципи доброчесності, впроваджувати програми, які навчатимуть як правильно і якісно писати академічні роботи, а й створити нормативну базу – сформувати так званий «кодекс чесності», який буде регулювати конфліктні ситуації між викладачами, студентами та адміністрацією вищів.

«Щоб «кодекс чесності» не був лише папірцем, який припадає пилом, ми хочемо також створити певні органи, комісі, які будуть слідкувати за дотриманням принципів доброчесності та визначати покарання для порушників. Але в той же час ми не є каральним органом чи антикорупційним проектом. Наша мета – просвітництво, ми хочемо довести, доброчесність винагороджується. Кожен з учасників освітнього процесу отримає свою вигоду: студенти – дійсно якісну освіту і можливість влаштуватися на престижну роботу, викладачі – підвищать свій статус та значущість, адміністрація – високі рейтинги та позитивний імідж університету», – наголосила спеціаліст проекту Юлія Солодько.

Проект сприяння академічній доброчесності розрахований на чотири роки. До участі у ньому залучені 10 українських вищів із різних регіонів України. Серед партнерів, які підтримують впровадження академічної доброчесності Федерація роботодавців України, Українська асоціація студентського самоврядування, аналітичний центр CEDOS, компанія Microsoft Україна, Національний університет «Києво-Могилянська академія», Український католицький університет та університет Fairfield University (США, Коннектикут).   

Автор: Аліна Булава

Фото: Олександра Лозов’юк