У Запоріжжі вшанували пам’ять ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС

Митинг в честь ликвидаторов аварии на ЧАЭСВшанувати пам’ять ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС зібралися сьогодні, 26 квітня представники обласної та міської влади, а також звичайні запоріжці. 

Мітинг-реквієм на честь 30-ї річниці аварії на ЧАЕС  розпочався з виступу заступника голови Запорізької облради Єгора Семенкова, який висловив шану ліквідаторам катастрофи та подякував їм за громадський подвиг.

«Навіть зараз, через три десятиліття після Чорнобильської трагедії, усунення надалі ядерної катастрофи залишається першочерговим завданням для нас. Зі свого боку, обласна влада докладе максимум зусиль для забезпечення соціального захисту наших земляків – ліквідаторів аварії», – зазначив Єгор Семенков.

Після виступу керівників міста та області присутні вшанували пам’ять загиблих ліквідаторів хвилиною мовчання», після цього був ввімкнений Фонтан Життя.

«Те що, дуже  багато горя і смертей принесе Чорнобильська аварія жителям України, ми  зрозуміли набагато пізніше. А тоді ми були комсомольцями, існували в той час такі молодіжні організації, і готові були прийти на допомогу де б не сталося лихо. Першими звичайно на допомогу працівникам атомної станції прийшли пожежники,а потім і ми цілими групами їхали в Чорнобиль – це були і військові і медики, і кухарі. Я їхала в складі кухарів і звичайно нам ніхто не казав, що там дуже велика доза радіації і в майбутньому будуть такі страшні наслідки.. Я в даний час маю інвалідність, перенесла не одну операцію,а дуже багато молоді, хто був зі мною там, уже не має в живих», – розповіла жителька Запорізької області Ірина Орловська.

По закінченню мітингу запоріжці запалили свічки та поклали квіти до Пам`ятного знаку Героям Чорнобиля.

Автор: Ілона Скидан

Фото: reporter-ua.com