У ЗНУ знімають фільм з елементами фантастики про конфлікт поколінь

В ЗНУ снимают фильмДругий день поспіль у Запорізькому національному університеті проходять зйомки короткометражного фільму запорізького режисера та сценариста Володимира Власенка. Стрічка розповідає вигадану історію про конфлікт трьох поколінь та має робочу назву «Антигравітація».

«Антигравітація» – це не перша робота 26-річного режисера. У 2014 році він зняв сумну історію «R32» про робота, який гуляє запорізькими вулицями, рятує дівчинці життя, а потім гине. Двохвилинна короткометражка перемогла на фестивалі в Німеччині та здобула 2 місце на конкурсі соціальної реклами «Молодія». У своїй роботі режисер майстерно застосовує комп’ютерну анімацію, яку використає і в новому фільмі.

«Ми знімаємо фільм про стосунки між поколіннями. У центрі уваги – науковець (Олексій Блінов), його батько (Віктор Гончаров) та син. Стосунки в родині складні, оскільки вчений – прагматик, який дотримується суворого наукового підходу в усіх галузях життя. Його ж батько вірить у те, що в світі існують дива, а в кожному з нас живе магія. Він намагається знайти шляхи для її вивільнення, але ці прагнення не знаходять підтримки з боку його сина. Більше того, в нас є маленький хлопчик, який розривається між батьком та дідом, прагматизмом та чарами. Спойлерів не буде, ми залишаємо глядачу можливість вирішувати, чи є дива дідусевою уявою чи дійсністю», – розповідає Володимир Власенко про свою роботу. 

Зйомки фільму проходили в фотостудії та в приватній квартирі, а останні два дні творча група працює на території студмістечка ЗНУ, в аудиторіях навчальних корпусів №№1 і 3. До речі, в масовій сцені, яка відтворює атмосферу наукової конференції, задіяні студенти біологічного факультету Запорізького національного університету.

Як розповів представник міжнародної громадської організації «Сinemahall» у Запоріжжі, співпродюсер та кастинг-директор фільму Юрій Мате, уже наступного тижня режисер надішле п’ятихвилинний фільм на конкурс короткометражних фільмів «Україна: шлях до миру». Якщо стрічка переможе, її демонструватимуть в українських кінотеатрах.

Джерело: sites.znu.edu.ua