Запорізькі журналісти навчались толерантності з питань ЛГБТ

Школа толерантностиЗ 15 по 17 квітня у Запоріжжі проходив тренінг «Школа Толерантності з питань ЛГБТ», розрахований на діючих журналістів та студентів факультетів журналістики старших курсів вищих навчальних закладів. Вперше тренінг набув всеукраїнського масштабу – заявки на участь приймалися і від мешканців Львову, Вінниці, Білої Церкви, Рівного та інших міст України.  

Це вже 14 школа толерантності. Протягом трьох днів обговорювалися питання толерантного ставлення та загальних прав людини, розглядали питання існуючих у суспільстві стереотипів , «мову ворожнечі», маніпулятивні технології, що існують в медіа. Тренерська команда зробила акцент саме на ролі ЗМІ і журналістів у висвітленні питань, що стосуються ЛГБТ. Тренери розповіли про професійні та етичні журналістські стандарти у висвітленні цієї тематики.

«Особливе зацікавлення на подібних школах викликає спілкування с «живою книгою» – відкритим гомосексуалом. Кожен може особисто задати питання, які його цікавлять та побороти свої власні стереотипи», – вважає організатор тренінгу Олександр Витвіцький.

Окрім цього, учасники мали змогу перевірити свої знання на практиці: вони аналізували матеріали українських ЗМІ, створювали власні проекти та презентували іх.

 «Я дізналась велику кількість нової інформації, яка до сих пір не вкладається у мене в голові. Тренінг дозволив розвіяти більшість стереотипів стосовно ЛГБТ», – поділилась з «Порогами» своїми враженнями учасниця тренінгу Світлана Міщенко.

Проект створений Запорізьким обласним благодійним фондом «Гендер Зед» та громадською організацією «Спілка молодих незалежних журналістів» за підтримки німецького Фонду «Пам’ять, відповідальність, майбутнє».

Джерело: genderz.org.ua