Вийшов посібник для журналістів, які працюють в небезпечних умовах «Журналіст і (НЕ) безпека»

Інститут масової інформації видав посібник, який охоплює всі аспекти роботи журналістів в небезпечних умовах. 

14159735_1177128602346905_582558304_nУ посібнику зібрані практичні рекомендації, які стосуються роботи журналістів в небезпечних умовах, включаючи зони конфліктів, масові заворушення тощо. Видання охоплює такі теми, як планування поїздки, матеріально-технічне забезпечення (вибір житла, транспорту, особливості підбору знімальної техніки, засобів захисту), домедична допомога, психологічна безпека, особливості роботи з конфліктно чутливими групами населення тощо. Детально описані поради щодо цифрової безпеки журналістів. Роз’яснено юридичні аспекти роботи журналістів в небезпечних зонах (від міжнародного законодавства, що гарантує захист журналістів, до захисту трудових прав журналістів).

«Мета цього посібника — надати практичні поради всім тим, хто ризикує своїм життям, перебуваючи в зоні конфлікту, хто висвітлює акції протесту та працює в небезпечних умовах. Він написаний як довідник для працівників ЗМІ про те, як зменшити ризики, з якими вони стикаються під час своєї професійної діяльності. Посібник базується на практичному досвіді експертів Інституту масової інформації та численних консультаціях з українськими та закордонними журналістами, військовими експертами, психологами, лікарями, спеціалістами з цифрової безпеки тощо» – зазначила виконавча директорка ІМІ Оксана Романюк.

Авторкою посібника є медіаекспертка та тренерка з безпеки Ірина Земляна. Також окремі розділи написали медіаюрист ГО «Інститут масової інформації» Максим Ратушний (Розділ V), експертка і тренерка з цифрової безпеки ГО «Інститут масової інформації» Ірина Чулівська (Розділ ІХ), експертка з журналістських стандартів Олена Голуб (Розділ Х).

«Чим більше занурювалася в сферу журналістської безпеки, то розуміла, що існує безліч іноземних рекомендацій з безпеки – та вони не можуть бути застосовані в українських умовах.  Українським журналістам не вистачало посібника з безпеки, який би зібрав в собі всі аспекти роботи медійників в екстремальних умовах. Тому, разом з колегами і вирішили такий написати» – зазначає авторка посібника Ірина Земляна.

Посібник було підготовано в рамках проекту «У-Медіа», що реалізується «InternewsNetwork» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Посібник можна буде прочитати на сайті ІМІ або отримати друковану копію, заповнивши гугл-форму.

Джерело: imi.org.ua

Головне фото: 24tv.ua