Балабине відсвяткувало День селища: Козловський, “Друга ріка” та 3 000 келихів глінтвейну

15 жовтня смт Балабине відзначило 239 років з дня заснування. На знак цієї події уряд селища організував доволі грандіозне свято, що, мабуть, надовго залишиться в спогадах балабинців. І це не лише через зіркових гостей. Але все по черзі.

Дійство розпочалось о другій годині дня з ярмарку на стадіоні ліцею «Престиж». І навіть якби ви не знали, де це (як я спочатку), потік людей зі всього селища привів би вас. Тоді, дійсно, можна було б посперечатися з тим, що всі дороги ведуть до Риму.

На території ліцею одразу відчувався приємний шашличний аромат, що було своєрідним дороговказом. Та не лише шашликами та бургерами с чорнилом чорної каракатиці пестріли прилавки (люди ті “бюргери” в більшості просто розглядали, бо вигляд вони мали зовсім не апетитний).hs7xsjtg4m4

 

По колу стадіону розмістились майстри зі своїми ручними роботами, ціна яких кусалась, але деякі речі і справді виглядали неперевершено. Окрім цього була велика кількість торговців вишиванками, іконами і теплими хутряними виробами і великий литий самовар, який ще зіграє свою роль на святі.

Ближче до початку концерту народ від торгівельних точок почав потроху перебиратись ближче до сцени. Але, як у нас люблять робити, запланована концертна програма розпочалась на пів години пізніше. Та перед цим привітати з днем селища вийшов голова пгт Балабино Володимир Сосуновський, який довго дякував народному депутату Вадиму Кривохатьку за фінансову допомогу в організації свята.  Також голова урочисто заявив, що Балабино отримало статус «спортивного» селища, але за які заслуги не уточнив.

Після офіційних промов розпочалася концертна програма, де селищні танцювальні та пісенні колективи могли показати себе.

lao8wfo7ql0

Завершила денну концертну програму своїм шоу Христина Нікіфорова  – дівчина з Балабино, ведуча новин центрального турецького телеканалу та діюча “Королева Євразії” – переможниця конкурсу краси. В її шоу виступали по два колективи танцювального і пісенного жанрів. І якщо танцюристи зуміли на славу потішити публіку оригінальним номером з козаками і актором, що грав випадково потрапившого на сцену п’яничку, то співаки відверто розчарували своїм непопаданням в ноти і «кричанням» в мікрофон настільки, що після їх «Дякую!», з натовпу було чутно вигуки «Иди тренируйся!» та «Кто его сюда выпустил?!»

І все ж, більшості денна програма здалася досить цікавою та неординарною9bqhlpbj7_k. Трохи зіпсували загальне враження лише ведучі, які протягом чотирьох виступів під час оголошення номеру не втомлювались нагадувати, хто є спонсором свята. І лише відверте роздратування людей змусило їх більше не говорити, який Сосуновський і Кривохатько молодці.

Після закінчення денної частини свята люди не поспішали покидати «настояні» місця, бо розуміння скорого прибуття «цвяхів» програми і неминучої товканини біля сцени. Та все ж, холод і голод змусив частину людей піти до кафе, де є їжа та алкогольні напої.

На пів сьому вечора зі сцени знову зазвучали фанфари. Зі спеціально напущеного туману вийшов… голова пгт Балабино Віктор Сосуновський, і знову почав говорити речі, які зазвичай кажуть уповноважені особи на людях. Запросив на сцену того ж Кривохатька та цілу свиту своїх помічників для отримання овацій. Голова нагороджував почесними грамотами керівників всіх державних структур селища, не забувши і про народного депутата, чим викликав перешіптування поміж рядами людей, на кшталт «помічник свого начальника нагороджує».

9fzanmydj1m

Нарешті, після пафосних і нуднуватих промов керівництва в небі почали розриватись феєрверки, і, уходячи зі сцени, Вадим Кривохатько наголосив на своєму ще одному подарунку присутнім – самовар на три тисячі порцій глінтвейну усім, хто замерз.

Після цієї об’яви третину люду як вітром здуло до місця роздачі. Я не можу сказати, що люди були пристрасними до алкоголю, так як за весь концерт жодного разу не помітив дебоширства чи розбірок, але просто не можу не написати вирізку з діалогу двох чоловіків, що стояли поруч зі мною:

– Тут недалеко глинтвейн разливают. Хочешь?

– Глинтвейн? Нет, не хочу… А где?

avz5plz4jje

А в цей час біля сцени розігрівав люд перед зірковими гостями театр вогню «Магай» небезпечними та зачаровуючими трюками з вогняними обручами, факелами і поями протягом двадцяти хвилин, аж до того часу, поки на сцену не вийшла ведуча.

Не встигла вона і промовити, як люд, вже не витримуючий чекання та підігрітий теплим глінтвейном, повалив до сцени. І якщо ти хотів бути не затоптаним задніми рядами, то мусив сам хутко бігти вперед.

Першою зіркою став Віталій Козловський, що тільки своїм виходом викликав екстаз у дівчат і жінок. Саме вони йому і підспівували всю наступну годину. Модно вдягнений, симпатичний, трохи пафосний і дотепний – всі риси серцеїда дівочих сердець об’єднав у собі «Козлик», саме так його називали трохи піддаті хлопці, не ховаючи своїх заздрощів. Справді, прояву карколомних на дівчат чар не довелось довго чекати: десь з перших рядів під руки виводять дівчину, у якої чи то від танців-стрибків, чи то від підспівування голова пішла обертом, і їй, напівпритомній, допомагали оговтатися.

1zro78b_szq

 

Приблизно о дев’ятій вечора на сцену напустили туман, з якого по черзі стали показуватись спочатку клавішник, потім гітарист, а за ним барабанщик “Другої ріки”. Останнім вистрибнув на сцену вокаліст Валерій Харчишин: крикнув: «Зробимо рок-н-рол!», – і за декілька секунд почав втілювати слова в дійсність. Тепер вже всі, і хлопці, і дівчата, почали несамовито стрибати. Шум стояв такий, що не було чутно власного голосу.

Звідусіль віяло ароматом свята і глінтвейну. Валерій був зовсім несхожий на Віталія – більш брутальний, енергійний, він говорив між піснями набагато менше за Козловського, бо розумів, для чого сюди прийшли люди. Година його виступу пролетіла швидко, і ще довго після того, як гурт покинув сцену, публіка скандувала «Браво!» і «На бис!»

lbvavjyaskm

 

tjt98zcq-q4Саме так і закінчилась вечірня концертна програма, надавши місце нічній дискотеці, яку проводила київський діджей Anna Le. Але на неї залишились тільки найвитриваліші, точніше найбільш підігріті алкоголем. Решта почалась потроху розходитись по домівках, зачіпляючи ногами в напівтемряві пусті пляшки і пластикові склянки.

 

Сергій Журба