Фотограф МИКОЛА РУДЧЕНКО: “На мою думку, найкраще працювати на себе, від себе і для себе”

Кожен із нас, хоч раз у житті, тримав фотоапарат у руках. Можливо, він був 90-х років для роликової фотоплівки, чи сучасний цифровий, а можливо, навіть, професійний дзеркальний фотоапарат. Але це неважливо старий він чи новий, головним залишається його призначення – фотографувати.

В мистецтві фотографії провідна роль належить  не тільки приладу, але й майстерності фотографа, його світобаченню та вмінню вправно поводитися з фотокамерою. Тому, задля того, щоб більше дізнатися про шлях від звичайної людини до професіонала цього мистецтва, я вирішила звернутися до Миколи Рудченка. Це талановитий фотограф міста Запоріжжя і не тільки. Користуючись своєю харизмою та вдачею вміло тримати фотоапарат у руках він має клієнтів по всій Україні.

  • Скажіть, будь ласка, чому ви вирішили обрати саме цю професію?

Ще з дитинства мене тягнуло до фотоапарату, мені дуже хотілось зафіксувати все що я бачив. Тому це одна з небагатьох професій, до якої я завжди відчував симпатію за тонкий підхід до різних речей, які відбуваються в житті людей, тварин і, звичайно, прекрасної природи, яка нас оточує.

  • Як і де саме ви вчилися цієї майстерності, можливо ви закінчували якийсь навчальний заклад?

Десь після п’яти років самостійних мук і дослідів в сфері фотографії я вирішив зміцнити свої прагнення до навчання у професіоналів міста Запоріжжя. Знайшов офіційні курси для фотографів в одному навчальному центрі і протягом 3-х місяців навчався у відомих фотографів. Освоїв знння, пов’язані з точною композицією кадру, з вибором сюжету та з різного роду жанрами… Так, у 2011 році я потрапив до міського фото-клубу «Запоріжжя», під керівництвом Олега Бурбовського і згодом став його повноправним членом.

  • Як довго ви працюєте в цій галузі?

Як я вже згадував, я ще з дитинства захоплювався цим. Однак  професійно вирішив стати на цей шлях лише з 2006 року.

  • В якому стилі / жанрі ви працюєте?

Кожен жанр по своєму є унікальним, цікавим і захоплюючим. Особисто мені дуже подобається портретна зйомка, репортажна, але з різного роду подій, також пейзажна зйомка і, звичайно, весільна фотографія. Але можу сказати одне, що стиль і жанр, як такий, народжується з досвідом.

  • Ви працювали тільки як приватний фотограф чи був час коли ви працювали на якусь фірму?

На мою думку, найкраще працювати на себе, від себе і для себе.  У цій справі все дуже просто: щоб не задавити творчі плани, які є в голові, треба залишатися собою, а не працювати за наказом інших людей, які іноді не залишать за тобою вибір.

  • Що, на вашу думку, є найголовнішим в роботі з клієнтами?

У роботі з клієнтами я більше роблю акцент на справжні дружні відносини, які налаштовують людей на плідну роботу,  взаєморозуміння та допомогу один-одному.

  • Які поради ви дасте фотографам початківцям?

Насправді, таких порад є дуже багато. На жаль, всіх їх і не порахувати, бо молодого фотографа до багатьох моментів підведе практика під час зйомки. Перш ніж взяти камеру до рук, потрібно трохи вивчити головні постулати або основи фотографії, а не думати, що фотошоп все виправить, адже саме це є великою помилкою багатьох початківців.  Фотографія – це не предмет заробітку.  Перш за все, це мистецтво. Хоча сьогоднішній час диктує тільки комерційний підхід.

 

Анастасія Третяк