“ПРИХОДЬТЕ З ГІТАРАМИ Й РОМОМ” : у Запоріжжі презентували книгу Андрія Лободи

21 жовтня на Запорізькій книжковій толоці презентували збірник віршів лідера гурту “Хорта” Андрія Лободи. Книгу видали майже через рік після його смерті та назвали “Життя продовжується, брате!”. 

“Люди подходили, благодарили, что мы выпустили книгу. Лично я очень рада, что могу взять его стихи в руки,”

— дівчина —  Андрія  Діана Месс — прилетіла з Лондона, аби взяти участь у презентації його книги. Гурт “Хорта” сформувався у 2004 році.  Грав у жанрі арт-фолко-хоп, часто використовуючи в піснях і кліпах етнічні та міфологічні елементи козацтва.

Влітку 2014 у Андрія діагностували рак підшлункової залози. Через хворобу  анонсоване турне Україною, яке мало презентувати другий альбом гурту “Хорта”, так і не відбулося. Родина збирала кошти для тривалого лікування  — Андрій переніс пройшло вісім хіміотерапій в Києві.

27 січня 2015 року Андрія Лободи не стало.

На презентації книги близькі поета та його шанувальники разом згадали, якою чудовою людиною був Андрій, і разом передивилися його кліпи. Діана Месс зіграла одну з пісень хлопця: “Я вернулся вчера из страны водопадов…”

“Еще я очень люблю его последнюю песню, которую выпустили посмертно. Я помню, как мы ее писали на диктофон дома, и еще на моем диктофоне осталось: “Ну что, ты записываешь? — “Записываю. Так давай уже играй, давай…” — розповіла Діана.  —  Наверное, это особенная песня для меня.

Но меня беспокоит на линии огня

Мой взгляд на нее, ее взгляд на меня.

Между прошлым безумным и будущим спящим

Так бы вечно зависнуть с ней в настоящем…”

 

Презентація відбувалася в п’ятницю, а тому багато з тих, кого б хотіли побачити близькі Андрія, не змогли прийти. зал не був порожнім, але, як сказала дружина друга Андрія Лободи  — Анна Михайлова, не вистачало людей з гітарами та ромом.

“Не было сегодня аншлага. Было очень мало людей. И мы будем ждать, когда мы все соберемся, как обычно, и будем петь песни. Сегодня… Андрея нет, мне не хватает его. В следующий раз, когда будет много людей с гитарами и мы будем петь, может, так мы сможем заткнуть эту дыру в груди. “

p_20161021_191832_ll

p_20161021_193304_hdr

p_20161021_194614_hdr

 

Автор: Катерина Майборода

Головне зображення: зі сторінки Діани Месс.